ЗВІТ ПРО РОБОТУ РАЙОННОЇ РАДИ

 

           Невід’ємним  правом громади – є  заслуховування публічних звітів органів і посадових осіб про їхню діяльність.  А законодавчі норми зобов’язують представників місцевої влади бути підзвітними і підконтрольними територіальній громаді. 

Завершився третій рік діяльності Станично-Луганської районної ради сьомого скликання, третій рік нашої з Вами спільної роботи. 

          Сьогодні, разом з Вами, хотів би проаналізувати, що вдалося зробити позитивного у 2018 році і над вирішенням яких проблем необхідно працювати надалі.

Я можу охарактеризувати роботу районної ради як конструктивну та послідовну. Нам з Вами  вдається зберігати стабільність, знаходити порозуміння та приймати виважені рішення. Разом із Вами ми прагнемо організувати роботу так, щоб якомога повніше та ефективніше виконувати свої обов’язки, передбачені чинним законодавством, і головне – компетентно приймати відповідні рішення.

У звітному періоді з лютого 2018 року по січень 2019 року депутатський корпус районної ради разом із районною державною адміністрацією у своїй діяльності керувались основним критерієм – спрямування зусиль на розвиток району та підвищення рівня життя його жителів. Було охоплено різні сфери економічного, соціального та культурного життя району і ми  завжди прагнули до  порозуміння, щоб разом вирішувати актуальні питання. 

Пріоритетними напрямами нашої роботи у 2018 році були:

-    прийняття низки районних програм, спрямованих на підвищення соціально-економічного і культурного розвитку  району та їх вчасне фінансування;

-   впровадження нових форм співпраці із територіальними громадами, використовуючи   можливість співфінансування;

 -     забезпечення належного контролю за ефективним управлінням  майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл і селищ району та інше.

         Організовуючи роботу ради, я завжди прагнув діяти так, щоб рада повніше і ефективніше виконувала свої повноваження, діяла послідовно, компетентно, чітко розуміючи свої права і обов’язки, відповідально приймала правові рішення.          

           Робота районної ради проводилась відповідно до Конституції, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Регламенту, плану роботи районної ради, інших діючих нормативних актів, які визначають повноваження органів місцевого самоврядування.

 

         У звітному періоді районна рада працювала в непростих умовах економічного розвитку, але  в районі забезпечувалась політична та соціальна стабільність

          Районна рада спільно з районною державною адміністрацією та місцевими радами задля підвищення добробуту  жителів району забезпечувала реалізацію ухвалених рішень щодо розвитку територіальних громад. Саме сьогодні, в період реформ в нашій країні вагомо і авторитетно має звучати слово кожного депутата чи посадової особи місцевого самоврядування.

У звітний період представництво спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ Станично-Луганського району здійснювалось районною радою сьомого скликання.

До складу депутатського корпусу Станично-Луганського районної ради сьомого  скликання входить 34 депутати 3 партії

-                      «Народна партія» - 20 депутатів;

-                      «Блок Петра Порошенка «Солідарність» - 8 депутатів;

-                        Політична партія «Наш край» - 6 депутатів.

У районній раді  сформовано 3 фракції:

-                     Фракція політичної партії «Народна партія» - 20 депутатів;

-                     Фракція партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» яка включає до свого складу 7 депутатів;

-                     Фракція «Наш край» - включає до свого складу  6 депутатів.

         Основною формою та результатом діяльності районної ради є  пленарні засідання, які скликались відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», затвердженого Регламенту та Плану роботи.

         У звітному періоді відбулось  13 пленарних засідань сесій районної ради, на яких ухвалено 190  рішень.

         Скликання сесій районної ради проводилось згідно розпоряджень голови, які доводились до відома депутатів  і населення через веб-сайт районної ради.

         На вимогу Закону України «Про доступ до публічної інформації» створено можливість завчасно ознайомитись з порядком денним та проектами рішень,  довідковими матеріалами безпосередньо у виконавчому апараті районної ради, внести свої пропозиції, належно підготуватися до пленарного засідання.

 Головними у діяльності ради були питання соціально – економічного розвитку району, формування і виконання районного бюджету, раціонального використання бюджетних коштів, медичного обслуговування населення в умовах проведення реформування  в галузі охорони здоров’я, соціального захисту населення, питання освіти,  культури, сім’ї і молоді, спорту,  забезпечення на належному рівні діяльності комунальних закладів та установ, підвищення ефективності використання майна спільної власності, питання забезпечення законності та правопорядку, та інші.

            За даний період було затверджено 18 районних  програм (у 2017 р. – 9), в тому числі:

 - Програми зайнятості населення Станично-Луганського району на 2018-2020 роки та включення її до Програми економічного і соціального розвитку Станично-Луганського району на 2018 рік.

 

-  Програма «Фінансової підтримки комунального підприємства «Теплосервіс Станично-Луганського району» шляхом здійснення внесків до статутного капіталу  підприємства на 2018 рік».

 

- Районної цільової програми сприяння розвитку громадського суспільства на 2018-2020 роки та включення її до Програми економічного і соціального розвитку Станично-Луганського району на 2018 рік.

- Районної цільової   програми національно-патріотичного   виховання молоді на 2018-2022 роки

- Програми щодо профілактики та боротьби із захворюванням тварин на сказ на території населених пунктів та мисливських угідь Станично-Луганського району на 2018-2022 роки.

- Програми надання одноразової грошової допомоги громадянам району, направлених Біловодським РВК для проходження військової служби за контрактом у ЗСУ в 2018-2022 роках.

 

- Районної цільової програми сприяння розвитку громадянського суспільства на 2018-2020 роки.

 

- Комплексна района програма створення умов для сталого функціонування та динамічного розвитку первинної медичної допомоги на 2018 рік.

 

- Програми фінансової підтримки комунального підприємства «Теплосервіс Станично-Луганського району» шляхом здійснення внесків до статутного капіталу підприємства на 2018-2019 роки.

 

- Района  програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та покращення умов життєзабезпечення сільського населення «Власний дім» на 2018-2022 роки.

 

- Района програма   соціально-правового захисту дітей у  Станично-Луганському районі на   2019-2021 роки.

 

- Района програма забезпечення  житлом  медичних працівників Станично-Луганського району на 2019-2022 роки.

 

- Района програма   розвитку сімейних форм виховання дітей–сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, подолання соціального сирітства та профілактики негативних явищ серед сімей та молоді, які опинилися в складних життєвих обставинах на 2018–2022 роки.

 

 - Комплексна цільова програма для пільгових категорій населення району на 2019-2021 роки.

 

- Програма економічного і соціального розвитку Станично-Луганського району на 2019 рік.

 

- Програма  розвитку та фінансової підтримки КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Станично-Луганської районної ради» на 2018 рік.

 

- Програма  розвитку та фінансової підтримки КНП «Центр первинної

медико-санітарної допомоги Станично-Луганської районної ради» на 2019 рік.

 

- Районна програма надання пільг у готівковій формі з оплати проїзду автомобільним транспортом загального користування на міських та приміських маршрутах на 2019-2021 роки.

 

 

Станом на 02.01.2019 року на контролі в Станично-Луганській районній раді перебуває 37 програм, (у 2017 р.– 23).

   

Інформація про хід їх виконання постійно розглядається на пленарних засіданнях районної ради, у відповідності до Перспективних планів, що затверджуються щорічно.

Кількість інформацій розглянутих на сесіях у звітний період  про виконання Програм складає -  24 звіти. (у 2017 р. – 22)

Було внесено 17 змін до діючих Програм.(у 2017 р. – 11) 

            Значна увага приділяється питанням соціально – економічного та культурного розвитку району.

Депутати районної ради завжди виявляють небайдужість до питань, що мають суспільно важливе значення для життєзабезпечення регіону.

Було надано 17 (у 2017 р. – 2)  згоди на виготовлення та коригування проектно-кошторисної документації на ремонт та реконструкцію об’єктів комунальної власності району.

У звітному періоді надано 14 дозволів на укладення договорів оренди та міжбюджетних розрахунків.

Було затверджено 9 статутів та положень  комунальних закладів (у 2017 р.–4) 

 

Надано статусу  1 навчальному закладу, як опорний и таким чином на теперішній час у районі існує 3 опорних заклади (Н-Вільхівський опорний заклад, Теплівскький опорний заклад, Великочернігівський опорний заклад).

Увага депутатів приділялася також кадровим питанням (прийнято 6 кадрових рішень).

            За звітний період заслуховувалася  інформація начальника Станично-Луганського відділу поліції «Про стан законності боротьби із злочинності, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території», керівника Луганської місцевої прокуратури   № 2 «Про стан боротьби зі злочинністю  та корупцією на території  Станично-Луганського району протягом  2018 року», звіт голови райдержадміністрації щодо виконання повноважень, делегованих  районною радою  за період з січня по грудень 2017 року.  

Станично-Луганська районна рада та її виконавчий апарат здійснюють діяльність на засадах публічності та відкритості. Всі рішення та розпорядчі документи, які не містять конфіденційної інформації перебувають у вільному доступі, і розміщені на сайті Станично-Луганської районної ради в мережі Інтернет. Інформація на офіційному сайті районної ради оновлюється щоденно, висвітлюючи діяльність ради та виконавчого апарату.    

 Відповідальними працівниками виконавчого апарату районної ради постійно надається допомога сільським та селищним радам.

 

 

Робота Президії районної ради

За звітній період відбулося 13 засідань, на яких погоджувалися проекти порядків денних сесій районної ради та схвалювалися проекти рішень.

Під час засідань склалася практика обговорення та затвердження президією ради порядку денного кожної сесії. У разі необхідності, приймаються рішення щодо внесення до порядку денного сесій питань, що носять терміновий характер та мають суспільно важливе значення, без попереднього їх обговорення.

Як і завжди, значну увагу члени президії приділяють питанням бюджету та фінансів,  соціально-економічного розвитку району, функціонуванню комунальних підприємств, установ.

           

Постійні комісії районної ради

Станично-Луганською районною радою утворено п’ять  постійних комісій.

- Постійна комісія з питань бюджету та фінансів

(Голова комісії – Калінін Сергій Вікторович)

- Постійна комісія районної ради з питань освіти, медицини, культури, спорту та соціального захисту населення.

(Голова комісії    Захаров Віктор Іванович)

- Постійна комісія районної ради з питань регіональної соціально – економічної політики, промисловості, транспорту, зв’язку та торгівлі.

(Голова комісії    Фоменко Олександр Миколайович)

- Постійна комісія районної ради з питань регламенту, законності прав людини, депутатської діяльності та етики.

(Голова комісії – Пономарьова Олена Миколаївна)

- Постійна комісія районної ради з питань агропромислового комплексу, земельним ресурсам та охороні навколишнього середовища.

(Голова комісії – Костильов Олексій Ілліч)

Постійні комісії у своїй роботі керуються положенням про постійні комісії районної ради, регламентом роботи районної ради та іншими нормативними актами. Засідання всіх постійних комісій проводяться відкрито і гласно.

Постійні депутатські комісії є органами ради з вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань до сесії, а  також вони здійснюють контроль за виконанням рішень ради. По кожному питанню, яке вноситься на розгляд комісій, проходить як загальне вивчення змісту питання, так і юридичні аспекти прийняття рішення радою, проводиться детальне обговорення, заслуховуються думки депутатів та фахівців і лише потім приймаються рекомендації та пропозиції комісій рад. Робота в комісіях здійснюється депутатами на громадських засадах.

    Постійні депутатські комісії в звітному періоді були досить активні. У багатьох випадках за власною ініціативою, а також за дорученням ради на своїх засіданнях вони порушували актуальні для жителів району питання і шукали ефективні рішення. Депутатські комісії розглядали проекти програм серед яких соціально-економічного розвитку району, проекти районних бюджетів та внесення змін до них, заслуховували звіти та інформації про хід виконання районних програм, аналізували якість виконання бюджету, розглядали питання управління комунальним майном району, давали якісну характеристику розрахованим нормативним грошовим оцінкам земельних ділянок, готували відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які вносяться на розгляд сесії.

Крім керівництва структурних підрозділів райдержадміністрації на засідання запрошуються головні розпорядники.  Така практика показала себе із позитивної сторони і значно полегшує процес розгляду питань та прийняття остаточних рішень на пленарних засіданнях.

 

 

 

Діяльність підприємств, установ, організацій

спільної власності територіальних громад сіл, селищ

Станично-Луганського району

Перелік об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ Станично-Луганського району налічує 98 об’єктів  нерухомості.

До підприємств, заснованих на спільній власності відносяться:

2  підприємства:

КП «Теплосервіс Станично-Луганського району», - основною діяльністю підприємства є надання послуг з теплопостачання;

КП «Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації» - основним напрямком  діяльності є технічна інвентаризація житлових і нежитлових будівель.

 13  установ та закладів:

КУ «Станично-Луганське РТМО»

КУ «Станично-Луганський РЦ ПМСД»

КУ «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)»

КУ «Об’єднаний трудовий архів Станично-Луганського району»

КУ «Районний методичний кабінет працівників освіти Станично-Луганського району»

КУ «Інклюзивно-ресурсний центр Станично-Луганського району» 

КУ «Стадіон «Нива» Станично-Луганського району»

КПНЗ «Музична школа естетичного виховання Станично-Луганського району»

КЗ «Станично-Луганський районний будинок культури»

 

КЗ «Станично-Луганська районна централізована бібліотечна система»

КЗ «Станично-Луганський районний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів»

КЗ «Станично-Луганський районний центр дитячої та юнацької творчості «Світанок»

КЗ «Станично-Луганська дитячо-юнацька спортивна школа»

 

А також 24 школи та 10 дитячих садків

 

Комунальне підприємство «Теплосервіс Станично-Луганського району»

             Комунальне підприємство «Теплосервіс Станично-Луганського району» засновано у 2007 році по рішенню сесії Станично-Луганської районної ради.     

             Мета створення підприємства - це задоволення потреб  підприємств та організацій Станично-Луганського району у тепло забезпеченні.

         Основним видом діяльності  підприємства є - виробництво, транспортування та постачання теплової енергії.

             На балансі підприємства знаходиться 10 котелень і 14 топкових, які забезпечують теплом бюджетні та госпрозрахункові підприємства і організації нашого району,  в тому числі  2 лікарні, 1 ФАП, 16 шкіл.       

            Опалювальний період 2018-2019 року на підприємстві почався вчасно, за винятком РТМО та Петропавлівської лікарні, їх включили 11 жовтня. В цілому котельні працюють в нормальному режимі, без збоїв, за винятком незначних неполадок.   Дрібні збої в роботі оперативно усуваються силами технічного персоналу підприємства та залишаються непомітними для наших споживачів.   Для своєчасного реагування на виникаючі нештатні ситуації на підприємстві організована цілодобова диспетчерська служба, створена аварійна бригада.

        На підприємстві створені всі необхідні умови для праці. Робочі місця атестовані, розроблений і затверджений колективний договір, на підставі положень якого забезпечуються права і гарантії працівників у виробничій, трудовій та соціально - економічній сфері. Працівники підприємства пройшли необхідне навчання для виконання робіт підвищеної небезпеки.

         Загальна чисельність працівників - 100 осіб, до складу яких входять: інженерно - технічні працівники -15 осіб, оператори котелень - 63 особи, а також: водії автотранспорту, електромонтери з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарі з ремонту устаткування котельних, слюсарі з ремонту устаткування теплових мереж, електрогазозварники, слюсарі з ремонту та обслуговування контрольно-вимірювальних приладів і автоматики, слюсарі з експлуатації та ремонту газового устаткування, диспетчер, комірник, прибиральник та підсобні робітники.

         Заробітна плата на підприємстві виплачується вчасно відповідно до вимог галузевої угоди.

         Багато уваги приділяється культурі виробництва і покращенню умов побуту працівників, проведено ремонт в кабінетах адміністративної будівлі, котельних, облагороджена територія підприємства, приведені в порядок будівлі та споруди.

        Поточної заборгованості за енергоносії, спожиті в опалювальному періоді 2018-2019 року, немає.

         Заборгованість за природний газ, спожитий у 2014-2015 роках складає 1014 тис грн., укладено договір реструктуризації. Заборгованість за природний газ, спожитий в березні-квітні 2018 року складає 607 тис. грн та погашається поступово з поточних надходжень грошових коштів.

        Облік відпущеної теплової енергії на підприємстві в основному ведеться приладовим методом. Так на даний момент більше 90% об'єктів теплопостачання оснащені вузлами обліку теплової енергії. На решту котелень облік відпущеного тепла ведеться за методикою, визначеною вимогами КТМ204 України 244-94.

        За 2018 рік вироблено та відпущено споживачам теплової енергії 9,979 тис. Гкал. на загальну суму 19467,9 тис. грн.

       Станом на 01.01.2019 року заборгованість споживачів за надані послуги становить 1528,8 тис. грн, в тому числі бюджет 1169,9 тис. грн.

       Також у 2018 року було надано послуг з використанням спеціалізованої техніки, а саме: обрізування аварійних дерев, відкачування рідких відходів, прибирання вулиць,  на загальну суму 160 тис. грн.

 

          Окрім того, підприємство має всі необхідні дозвільні документи для наступних видів діяльності:

  -  монтаж зовнішніх та внутрішніх  систем газо-, водо-  та теплопостачання, монтаж  приладів вимірювання  та засобів автоматики;

  -  будівництво нових , реконструкція,    модернізація існуючих топкових та мінікотельних;

  - ремонт, технічне обслуговування та монтаж систем индивідуального опалення;

  - технічне обслуговування, налагоджування, ремонт та експлуатація газовикористовуючого обладнання та засобів автоматики;

  - пусконалагоджувальні роботи обладнання об'єктів теплопостачання;

  - обстеження, чищення димовентиляційних каналів;

  - земляні роботи;

  - різноманітні роботи з благоустрою територій, а саме:

  -  спилювання,  обрізування та формування крони  аварійних дерев з використанням автогідропідіймача висотою 22м;

  -  механізоване підмітання та прибирання територій з використанням комунальної техніки, укосу  трави в літній та розчищення  від снігу в зимовий період.

Згідно з рішенням Станично-Луганської районної ради  №21/16 від 23.02.2018 року «Про затвердження Програми «Фінансової підтримки комунального підприємства «Теплосервіс Станично-Луганського району» шляхом здійснення внесків до статутного капіталу підприємства на 2018 рік»,  із районного бюджету було виділено залишок невикористаних у 2017 році коштів у сумі 1 млн 451 тис. грн.

Протягом 2018 року підприємством в повному обсязі було освоєно вказані  кошти, за рахунок  яких, шляхом проведення допорогових та надпорогових закупівель, придбано  наступні основні засоби:

-          трактор МТЗ  82.1. вартістю 495 тис. 000 грн.

-          трактор БЕЛАРУС-320.4. з комунальним обладнанням (щітка комунальна, відвал комунальний) вартістю 382 тис. 050 грн.

-          причіп до трактору  2ПТС6,5 з надставними бортами вартістю 188 тис. 004 грн.

-          подрібнювач деревини вартістю 120 тис. 000 грн.

-          дровокол вартістю 51 тис. 948 грн.

-          гідравлічний прес вартістю 43 тис. 750 грн.

-          пересувна  вишка-тура вартістю 14 тис. 434 грн.

-          ручний гідравлічний штабелер вартістю 31 тис. 000 грн.

-          стрічкова пилорама ПЛП-9 з комплектом устаткування (дебаркер та заточний пристрій) вартістю    118 тис. 405 грн.

-          контейнер  для сміття (відходів скла та пластику)  вартістю 7 тис. грн

В рамках проекту Державного фонду регіонального розвитку «Придбання комунальної (спеціалізованої) техніки для потреб Станично - Луганського району» комунальному підприємству «Теплосервіс Станично-Луганського району» було виділено кошти у сумі 10 млн 798 тис. грн. Підприємством освоєно кошти у сумі 8 млн. 474 тис. грн за рахунок  яких, шляхом проведення допорогових та надпорогових закупівель, придбано  наступні основні засоби:

-          вакуумна машина «ВІВА АС-0103» на шасі МАЗ 5340 вартістю 1 млн. 956 тис. грн.

-          автокран КС-55727-С-12 на базі МАЗ-6312 вартістю 3 млн. 898 тис. 920 грн.

-          автогрейдер «SINOMACH 713Н» вартістю 2 млн. 620 тис. грн.

Здійснити закупівлю запланованого товару «Установка ямкового ремонту УЯР-01 на базі причепа (або еквівалент)» не вдалось у зв’язку з  наступними причинами:

- відсутністю постачальників, які згодні здійснити поставку за умовами, визначеними тендерною документацією за очікуваною вартістю 1млн. 860 тис. грн. (відкриті торги тричі не відбулись);

- подорожчання товару впродовж 2018 року на 18%;

- довготривалий перерозподіл коштів за джерелами фінансування.

            Також за результатами моніторингу ринку було з’ясовано, що потенційні постачальники даного товару не мають його в наявності,  строки його виготовлення становлять до 60 календарних днів, отже до кінця 2018 року не встигнуть його поставити.

             

        Одним з найбільш важливих пріоритетів розвитку підприємства залишається модернізація виробництва. В цьому напрямку ведеться постійна робота з пошуку шляхів і методів зниження собівартості продукції, зменшення витрат на вироблення теплової енергії, скорочення втрат в теплових мережах, скорочення споживання природного газу за рахунок заміщення альтернативними видами палива. Забезпечення споживачів якісними послугами за нижчою вартістю і впровадження ефективних заходів з енергозбереження - основне завдання підприємства.

          На момент утворення підприємства в 2007 році питома витрата палива на вироблення 1 Гкал теплової енергії становила 176 кг.у.п., на даний час  нормативні витрати становить 166,1 кг.у.п., фактичні витрати за 2018 рік складають 158,3 кг.у.п. Такого результату вдалося досягти, завдяки постійним зусиллям та кропіткій праці персоналу підприємства.

           Ряд котелень вже працює на твердопаливних котлах, та робота в цьому напрямку триває.

           З метою подальшого розвитку та технічного переоснащення підприємство вивчає передовий досвід інших підприємств в аналогічній сфері. Окрім того, розробляються і подаються проекти в відділ економіки райдержадміністрації для участі в конкурсних відборах, що проводяться різними фондами розвитку і дозволяють залучити додаткові ресурси для реконструкції, будівництва та модернізації виробництва.

            Розроблено інвестиційну програму розвитку підприємства на 2019 рік, якою передбачені наступні заходи:

-          придбання третього твердопаливного котла, передбаченого проектом реконструкції котельні Ново-Кіндрашівської ЗОШ. Для якісного теплозабезпечення школи в період значних низьких температур зовнішнього повітря ( -100С и нижче), а також з урахуванням приєднаного навантаження та КПД котлів, потужності двох встановлених твердопаливних котлів недостатньо;

-          встановлення необхідного технологічного обладнання, передбаченого проектом модернізації котельні Станично-Луганського РТМО, а саме: додаткового водопідігрівача для забезпечення можливості передачі енергії від котлового до мережного   контуру опалення. Мережна вода підігрівається безпосередньо в теплообміннику котла. Котельня знаходиться в експлуатації з 1982 р На даний час існуючі теплообмінники перебувають в експлуатації більше 20 років та не спроможні забезпечити якісну передачу тепла від теплогенераторів до мережної води через значну зношеність, що призводить до виникнення різниці температури теплоносія між котловим та мережним контурами до 15-200С.  Дана проблема не дозволяє дотримуватись температурного графіку та експлуатувати твердопаливні котли при температурі зовнішнього повітря нижче -70С. Виконання цього заходу  дасть можливість значно підвищити коефіцієнт теплопередачі та забезпечити якісну передачу теплової енергії від твердопаливних котлів до мережної води  для подальшої подачі тепла об’єктам РТМО.

 

 

Комунальне підприємство «Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації»

        Комунальне підприємство «Станично-Луганське районне бюро технічної інвентаризації» здійснює свою діяльність на умовах повного госпрозрахунку. Основною метою діяльності підприємства є отримання прибутків за рахунок надання послуг фізичним та юридичнім особам, насамперед за рахунок проведення технічної інвентаризації та виготовлення технічних паспортів,  технічного обстеження об'єктів  нерухомого майна та організації державної реєстрації шлюбу.

     БТІ токож надає безкоштовні консультації,  інформаційні довідки населенню, судам, органам внутрішніх справ, органам прокуратури, органам державної податкової служби, державним виконавцям, нотаріусам, органам служби безпеки України. Усього за 2018 рік було обслуговано 124 таких звернень.

     За минулий рік підприємством виконано 495 замовлень технічної інвентаризації, 424 замовлення організації державної реєстрації шлюбу , 13 замовлень на технічне обстеження об'єктів нерухомого майна, та надано послуг фізичним та юридичним особам на загальну суму 1105,2 тис. грн.( без ПДВ), що на 189% перевищує показник 2017 року.

    Чистий прибуток за зазначений період становить 13,7 тис. грн., рівень рентабельності підприємства склав 1,2 %.

    Витрати підприємства склали 1050,6 тис. грн., з яких  732,0 тис. грн. склав фонд заробітної плати. При середньомісячній кількості штатних працівників 8 осіб середньомісячна заробітна плата склала  8356,00 грн.

 Сплата податків.

     Податок на прибуток – 8,1 тис. грн., що складає 59,2 % від  чистого прибутку підприємства. Перераховано до місцевого бюджету  133,7 тис. грн.. податку на доходи фізичних осіб та  86,7 тис. грн. єдиного соціального внеску.

      Заборгованість по заробітній платі, єдиному соціальному внеску та податках відсутня.

      В жовтні 2018 року  прийняли участь у регіональному  семінарі у м. Святогорськ   на тему: «Порядок проведення технічного обстеження об’єктів нерухомого майна в Україні».

       У своїй діяльності БТІ тісно співпрацює з органами місцевого самоврядування, спільно вирішує питання щодо задоволення потреб замовників, які пов’язані із реалізацією законодавчого права фізичних та юридичних осіб на нерухоме майно, забезпеченням визнання та захисту цих прав, створення умов для функціонування  ринку нерухомого майна району.     

      На 2019 рік пріоритетним напрямком діяльності КП «Станично-Луганське РБТІ» є розвиток нових видів діяльності, а саме незалежної оцінки об’єктів нерухомого майна, отримання сертифікату ліцитатора на проведення робіт з продажу земель.

 

Станично-Луганське РТМО

 

В медзакладах Станично-Луганського РТМО протягом 2018 року проводились відновлювані та капітальні ремонти, придбано значну кількість медичного обладнання, розроблялись перспективні плани розвитку вторинного рівня медичної допомоги в Станично-Луганському районі на 2019-2020 роки.

Бюджетне фінансування за 2018 рік по РТМО склало 51719,991 тис. грн., або 1075,73 грн. на 1 мешканця, що на 12 відсотків більше ніж у 2017 році.

Придбано у 2018 році за рахунок районного бюджету: персональний комп'ютер в комплекті - 5 шт., багатофункціональний пристрій - 5 шт. (90,526 тис. грн.); шафа жарочна електрична (24,100 тис.грн.), стерилізатор паровий с автоматичною системою керування ГК – 100 - "СЗМО" – 1 шт. (22,000 тис. грн)., набір пробних окулярних лінз та призм "Абдомед"- 1 шт., та індикатор внутрішньо очного тиску портативний ІГД - 02 "ПРА" Diathera tm – 1 шт. (25,000 тис. грн). У 2018 році завершено внутрішні оздоблювальні роботи інгаляторію фізіотерапевтичного відділення Станично-Луганської ЦРЛ (81,078 тис.грн), виконаний ремонт службових приміщень (приміщення жіночої консультації) згідно проекту (384,225 тис.грн).

Проводились внутрішні ремонтні роботи у хірургічному відділенні Станично-Луганської ЦРЛ (1705,369 тис.грн.), завершена стяжка стін будівлі дитячого відділення (326,169 тис.грн).

Завершено капітальний ремонт опалювальної мережі головного корпусу філії Станично-Луганського РТМО "Петропавлівська лікарня Станично-Луганського РТМО" (1118,029 тис.грн).

 

Залучено позабюджетних асигнувань 3817,013 тис. грн., з яких гуманітарної і спонсорської допомоги (це медикаменти, матеріали, технологічне обладнання, продукти харчування)  отримано на суму 3360,158 тис. грн. (що більше на 23,7% порівняно з 2017 роком). В тому числі від Міжнародної організації «Червоний Хрест» та інших благодійних фондів в якості гуманітарної допомоги отримано: монітор пацієнта GIB – 1 шт., шафа холодильна MSU300(Tefcold) - 1шт., гойдалка велика подвійна 312  - 1 шт., гірка мала 501 – 1 шт.

Від Міжнародної організації «Червоний Хрест» в якості гуманітарної допомоги отримано: монітор пацієнта GIB – 1 шт., стерилізатор паровий с автоматичною системою керування ГК-100-"СЗМО" – 1 шт., набір пробних окулярних лінз та призм "Абдомед"- 1 шт., індикатор внутрішньоочного тиску портативний ІГД-02 "ПРА" Diathera tm – 1 шт. Від благодійного фонду «Дар» отримано: шафа холодильна MSU300(Tefcold) – 1 шт., гойдалка велика подвійна 312  - 1 шт., гірка мала 501 – 1 шт.

В планах на 2019 рік проведення капітального ремонту приміщень поліклініки Станично-Луганської ЦРЛ. Ремонт поліклініки дозволить не тільки змінити давно непривабливий вигляд коридорів і кабінетів, що дозволить значно поліпшити умови роботи лікарів і медсестер, а також умови перебування пацієнтів на прийомі, як в центрі первинної медіко-санітарної допомоги, дитячий консультації, так і у фахівців вторинної ланки. Після ремонту планується оснащення кабінетів новим обладнанням та меблями.

 На поточний час відділення респіраторно-вірусних інфекцій ЦРЛ є єдиним в районі дитячим відділенням. В 2019 році планується проведення капітального ремонту, відділення та забезпечення медичним обладнанням.

Вирішення кадрового питання можливо при реалізації районної Програми забезпечення  житлом медичних працівників Станично-Луганського району  на 2019 – 2022 роки, а також планування виділення коштів з місцевого бюджету для підготовки студентів на контрактній основі на навчання у Державному закладі «Луганський державний медичний університет» та медичних училищах області з подальшим направленням молодих фахівців на роботу у медичні заклади Станично-Луганського району. На даний час проводиться робота з депутатським корпусом районної ради з розробки та прийняття відповідної програми.

Також одним із пріоритетів у роботі на 2019 рік є забезпечення функціонування Станично-Луганської ЦРЛ, як лікарні невідкладної (екстреної) допомоги для чого необхідно відкриття відділення реаніматології та інтенсивної терапії (невідкладних станів), з забезпеченням відповідним обладнанням. З цього приводу написані листи до департаменту Охорони Здоров'я Луганської ОВЦА та Луганського державного медичного університету для сприяння у вирішенні цього питання.

 

 

КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Станично-Луганської  районної ради »

 

Основними завданнями функціонування та розвитку первинної медико-санітарної допомоги населенню Станично-Луганського району є:

- збереження і покращення здоров'я населення;

- гарантована доступність і якість кваліфікованої медичної допомоги;

будівництво, реконструкція, проведення ремонту, оснащення обладнанням, автотранспортом і засобами зв’язку та створення умов для заохочення медичного персоналу.

Бюджетне фінансування за 2018 рік по ЦПМСД склало 16336,869 тис. грн., що становить 339,79 грн. на 1 мешканця. Збільшення у порівнянні з 2017 роком склало 19 відсотків. Позабюджетні фінансування склали – 4569,139 тис. грн. (внески, гранти, дарунки).

За рахунок спеціального фонду «Лікарі світу», Міжнародної організації «Червоний Хрест» та інших благодійних фондів отримано медикаменти, інгалятори, ростомери, холодильники – 7шт, ваги електронні – 21шт, термостат ТС-20 – 2шт, мікроскоп ХС-5520, аналізатор сечі ВА-600 – 3шт, аналізатор гемоглобіну НЕМОCONTROL – 2шт, фотометр біохімічний МБА-540 – 3шт, паровий стерилізатор ВК-75, стерилізатор повітряний ТП-20 – 12шт, сумка-укладка медичної сестри – 30шт, центрифуга СМ-3.01 МІCROmed- 2шт, стіл сповивальний – 13 шт, електрокардіограф цифровий «БІОМЕД-ВЕ300 СОLOR» - 13 шт, отоскоп PICCOLIGHTRC – 11шт, автоматичний гематологічний аналізатор НТІ МісroCC-20 Plus, опромінювачі бактерицидні – 10 шт., апарат для УВЧ 80-4 «Ундатерм», аквадистилятор ДЕ-10 – 2 шт., вимірювач артеріального тиску OMRON№2 – 300шт. (для населення), сфігмаманометр «MEDIKARE» - 8 шт., тонометр GAMMA 700К- 2 шт., інфракрасний термометр IR-805 – 8 шт., ручні реанімаційні системи (для дорослих - 1 шт., для немовлят - 1 шт.), пікфлоуметр ТЕСН-МЕD ТМР-15 - 1 шт., пікфлоуметр Respironics USA – 8 шт., офтальмоскоп РІСС OLIG HTR -1шт., холестерометр-глюкометр - 1 шт., дефібрилятори – 4 шт., система портативна УЗД - 1 шт. дизельний генератор – 1 шт., система для контролю рівня глюкози у крові (Модель GB) – 8 шт. За кошти місцевого бюджету придбана оргтехніка: персональний комп'ютер в комплекті - 5 шт., ноутбук – 11 шт., багатофункціональний пристрій SAMSUNG SL-M2070 - 12 шт., принтери – 9 шт.

На 2019 рік заплановано закінчити у районі державну реформу первинної медико-санітарної допомоги.

 

Комунальна установа «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

 

КУ «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)» створений Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17.06.1996 року № 306.

Відповідно рішення Станично-Луганської районної ради  п’ятого скликання 37 сесії № 37/10 від 14 травня 2010 року «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування пенсіонерів, одиноких непрацездатних громадян» перейменований в КУ «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)».

Діє на підставі Положення про комунальну установу «Станично-Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», затвердженого рішенням сесії Станично-Луганської районної ради «22/9 від 20.04.2018 року.

Бюджет територіального центру у порівнянні з 2017 роком збільшився на 18,0 %  і склав 5682,2 тис. грн. З них заробітна плата збільшилась на      19,3 % і склала у 2018 році 5432,4 тис. грн., енергоносії – 134,7 тис. грн., оплата послуг – 115,1 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати  та оплати енергоносіїв відсутня.

За 2018 рік було придбано стіл масажний, 2 велосипеда, покришки анти прокольні з камерами та інші матеріали для покращення якості надання соціальних послуг, на загальну суму  понад 25 тис. грн.

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) виявлено 2639 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують різних видів допомоги та соціальних послуг, які мешкають у сільській місцевості. Фактично обслуговано 2447  осіб  похилого віку, з них  298  осіб з інвалідністю.

            У територіальному центрі функціонують 3 відділення:

- відділення соціальної допомоги  вдома: виявлено –  761 , обслуговано –  678;     

- відділення денного перебування: виявлено –  931 , обслуговано –   931;

- відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги: виявлено –  947, обслуговано –838.

            У «Пункті прокату» за 2018 рік  41 громадянину надано у користування  засоби реабілітації (милиці, інвалідні візки, палиці і ходунки).

У кабінеті „консультування” проводилась робота по наданню соціальної послуги  – консультування. Робітниками надано 609 консультацій  громадянам з соціальних питань.

Згідно заявки громадян мультидисциплінарна команда (соціальні робітники, перукар,  швачка, сестра медична та лікар невропатолог) надали соціальні послуги одиноким громадянам вдома. Всього обслуговано 815 пенсіонерів.

У відділенні  денного перебування згідно «Державного стандарту соціальної послуги кризового та екстреного втручання» була проведена оцінка кризової ситуації  та  надана допомога 30 підопічним   по їх запиту.

Запровадженні нові види соціальних послуг та інноваційних моделей соціальної роботи, такі як: мультидисциплінарна команда, кабінет „консультування”, соціальна послуга кризового та екстреного втручання, Університет третього віку.

У територіальному центрі штатний розпис приведений у відповідність до наказу Мінсоцполітики від 12.07.2016 № 753, зареєстрованого у Мінюсті 03.08.2016 за № 1084/29214.

Матеріально-технічна база територіального центру та його структурних підрозділів задовільна.

Сформована електронна Програма «АІС Наша сім’я». Внесено нових карток –  294, видалено в архів за заявою –  302, знято за постійними причинами – 129. Електронна база сформована на 85%.

Запроваджені в роботі державні стандарти: «Державний стандарт догляду вдома», «Державний стандарт соціальної адаптації», «Державний стандарт соціальної послуги кризового та екстреного втручання». В розрізі послуг у відсотках: догляд вдома – 87%, соціальна адаптація - 8,7%, соціальна реабілітація – 3,3%, консультування – 1%.

               Налагоджено співпрацю з  центральною районною лікарнею, громадськими організаціями: Червоний Хрест, Рада Ветеранів, благодійними  фондами: Р.Ахметова «Допоможемо», Міжнародною організацією «HelpAge», Психологічною кризовою службою, Благодійним фондом «АСF», Благодійним  фондом «Свої», Церквою Христа спасителя Християнської віри Євангельської      м. Сєвєродонецьк, Церквою Христа повного Євангелія, Благодійним фондом «Восток SOS», благодійною організацією БФ «САЛИМ», Благодійною організацією «Проліска» з метою поліпшення обслуговування пенсіонерів,  осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб та надання необхідної натуральної допомоги громадянам (продукти харчування, ліки, побутова хімія, памперси, реабілітаційне обладнання (інвалідні візки, палиці, ходунки, милиці), одяг та взуття, товари медичного призначення).

               Територіальний центр працює над  залученням волонтерів до волонтерської діяльності. За звітній період терцентром до  волонтерської роботи залучено    35 осіб, які надали  136 послуг  пенсіонерам, особам з інвалідністю та внутрішньо переміщеним особам, які знаходяться на обліку у територіальному центрі та надали  допомогу у приготуванні їжі, прибиранні помешкання та подвір’їв, придбанні продуктів харчування, ліків, тощо.

Опубліковано  13 публікацій в  засобах масової інформації, також висвітлюється робота територіального центру на сайті районної державної адміністрації та районної ради.

У 2019 році  територіальний центр планує почати ремонт приміщення, яке знаходиться за адресою: смт. Станиця Луганська, вул. Центральна, 52- б,

для створення соціальних кімнат для прийому та адаптації підопічних терцентру – це кімната ЛФК, тренажерний зал для реабілітації осіб з інвалідністю, кімнати клубів  за інтересами, психологічної реабілітації та зали для проведення культурно-масових заходів . Це сприятиме здійсненню в повному обсязі соціально-педагогічних, соціально-економічних, правозахисних, організаторських, комунікативних, корекційних, реабілітаційних та психотерапевтичних послуг.

Для надання якісних та своєчасних соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з інвалідністю та внутрішньо-переміщеним особам, які мешкають на територіях Петропавлівської селищної ради, Передільської,

Нижньотеплівської, Теплівської, Сотенської, Великочернигівської та Верхньобогдагівської сільських рад, на яких проживає   5615 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб , для розширення комплексу соціальних послуг (ремонт жилих приміщень, допомога на присадибній ділянці, покоси трави, розпилювання та рубка дров, утеплення вікон та дверей, ремонт горожі та колодязів) оформлюються документи на збільшення штату на  2 одиниці соціальних робітників 6 розряду.

Швачка ( надання послуг з пошиття та ремонту одягу) – 1 одиниця  .               

Культорганізатор (проведення культурно-масових заходів) – 1 одиниця. 

 

           

 

Комунальний заклад «Станично-Луганський районний будинок культури».

 

Зусилля клубних працівників РБК у 2018 році були спрямовані на придбання населенням цінностей світової і української культури, на розкриття творчого потенціалу населення та виховання його творчої активності.

Важливою метою працівників  було активне залучення населення до  участі в усіх формах організації культурного життя району, до розвитку художньої самодіяльної творчості.

У Станично-Луганському районному будинку культури творчою діяльністю займаються 12 працівників, з них 3 сумісників на 0,5 ставки, з вищою освітою – 5 осіб, за фахом – 3 особи. Вакансії – режисера,  2 хормейстера, директора.

Профінансовано РБК у 2018 році на суму 4499226 грн., що на 132 відсотки більше ніж у 2017 році.

Колектив РБК у 2018 році підготував та провів 152 заходи, на яких було обслуговано 22976 чоловік.

          У РБК  діють 11 клубних формувань, в яких задіяно 125 учасників. Це 3 народних колективи, 6 гуртків художньої самодіяльності та 2 любительських об’єднання.

          З 6 народних колективів РБК діють – 3, а саме:

1. Народний вокальний ансамбль «Слов’янський луг» керівник Борщовська О.В.

2. Народна вокальна студія «Колорит» керівники Будаєва Г.В. та Синько Н.М.                                                                                                                              3. Народний хор російської пісні керівник Будаєва Г.В.

         2018 рік  був  напруженим для усіх клубних працівників району, в тому числі і для  працівників КЗ «Станично-Луганський РБК».

Разом з клубними працівниками району було підготовлено і проведено 2 обласних заходи та 4  районних, прийняли участь у 14  обласних заходах, у 10 Всеукраїнських та 1 Міжнародному.

     Важливою подією став проект за участі дітей Станиці Луганської, який відбувся 4-го вересня  в Станиці Луганській.  Стартував проект Української громадської організації «Новий Донбас» під назвою «Посмішка  проти війни». Литовський актор, журналіст та письменник Аркадіус Вінокурас представив свій неймовірний спектакль по мотивам казки Ганса Християна Андерсона «Девочка и спички». 

        Окремої уваги заслуговує районне свято присвячене Міжнародному Дню захисту дітей,  яке пройшло 31 травня на площі РБК.
На святі дітей чекали: ігротека, аквагрим, батути та інші розваги. Діти  взяли  участь у конкурсі малюнку на асфальті, у різноманітних майстер-класах, написали побажання на «долоньках дружби», сфотографувалися з великими ляльками, почастувалися солодкою ваткою, покаталися  на поні та отримали  подарунки  в дитячому магазині.
Все це допомогли організувати органи державної влади, органи місцевого самоврядування, волонтерські та громадські організації.       

  У поточному році багато приділялось уваги  розвитку декоративно-ужиткового мистецтва.

За 2018 рік майстри району  та майстри РБК прийняли участь у 36 заходах народно-ужиткового мистецтва, з них обласних – 5, інтернет-виставок 6, майстер-класів – 22.

В порівнянні з минулим роком збільшилась кількість майстер-класів для дітей. Так у 2018 році методистами були підготовлені і проведені 15 майстер-класів «Родина юного художника», «Лялька Тільда», «Оформлення дитячих обідків», «Ниткографія», «Оформлення фоторамок», «Аплікація», «Маки з атласних стрічок», «Маки з паперу», «Мальви». Майстер-класи  проводилися у дитячій кімнаті з учнями 1-5 класів, ЗОШ №2.  Так само для людей похилого віку продовжують відбуватися гурткові зайняття  у жіночій кімнаті (Творчий колектив  міжнародної  організації  HelpAge, керівник Мужиченко С.О.) .

Майстри Станично-Луганського району та РБК гідно представили  свій район на Відкритому обласному фестивалі «Луганщина – це Україна»  до 80-річчя від дня утворення Луганської області, який відбувся 2 червня 2018 року у м. Сєвєродонецьк.

Два майстри по підсумкам обласного конкурсу «Символ Луганщини» присвяченому відзначенню 80-ї річниці утворення Луганської області стали переможцями. Тому їх роботи були використані у фестивалі, як прикраси в цілому всієї  виставки. Це «Янгол України» Олени Федосової та «Горлиця» Ольги Колтунової.

 У поточному році було проведено 3 семінари для клубних працівників району. На них висвітлювалися питання підготовки та участі у Всеукраїнських, обласних, районних конкурсах, оглядах, фестивалях, ретельно неодноразово розглядалось питання з визначення елементів нематеріальної культурної спадщини, документування та заповнення облікових карток на НКС, просування елемента НКС до переліків усіх рівнів та інші питання.

          За поточний рік проведено 102 консультації  з найактуальніших питань.        

           Методистами РБК згідно графіку здійснено 16 виїздів в  клубні заклади району з надання методичної допомоги: з питань ведення документації, організаційної роботи, оформлення клубних стендів .

             Спеціалісти відділу культури та методисти РБК взяли участь у тренінгу  23 листопада 2018р. у м. Рубіжне .Луганський обласний центр народної творчості провів роботу щодо імплементації Конвенції про охорону нематеріальної культурної.

Також покращилась матеріальна база РБК у 2018 році. Так за рахунок районного бюджету було придбано: пасажирський мікроавтобус Ford Transit V363 Minibus 18-місний, кольоровий графічний принтер, костюми, мікрофони та гучномовці, світильники та освітлювальна арматура, шатер, лавки, світлодіодний прожектор, лазерна установка, банера, прапора, засіб КЗІ (токіни), виготовлена проектно-кошторисна документація на капітальний  ремонт, проведена експертиза кошторисної частини проектної документації проекту капітальний ремонт  РБК , здійснюється капітальний ремонт  РБК усього на 2258496 грн.

На 2019 рік заплановано 15 березня провести обласний захід «Луганщина світанок України», закупити костюми для творчих колективів РБК на суму 100000 грн., закінчити ремонт санвузла, підготовлена проектно-кошторисна документація на  ремонт електропостачання, системи пожежогасіння, ремонту глядацького залу, фойє, «білого» залу, коридорів та кабінетів першого поверху реалізація якого планується у 2019 році.

Станично-Луганський районний методичний кабінет Луганської області.

Комунальну установу «Районний методичний кабінет працівників освіти Станично-Луганського району» було створено рішенням сесії Станично-Луганської районної ради від 23.04.2009 р. № 30/8.

        У своїй діяльності методична служба керується Конституцією України, Законами України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту", "Про інноваційну діяльність", "Про місцеве самоврядування", указами і розпорядженнями Президента України, постановами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства в галузі освіти, в тому числі Міністерства освіти і науки України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

        Головню метою діяльності методкабінету є науково-методичне забезпечення системи загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти, організація науково-методичної роботи, підвищення кваліфікації, професійного рівня педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів, розвиток їх творчої ініціативи у між курсовий період.

У 2018 профінансовано РМК на суму 1334.851 грн., що на 90 відсотків більше ніж у 2017 році.

Заборгованість з виплати заробітної плати та комунальних послуг відсутня.

У 2018 році матеріальна база методичного кабінету становить:

1 відеокамера , 2 принтери  Canon, 1 ноутбук Lenovo, 2 веб-камери

Рішенням сесії районної ради №21/27 від 23 .02.2018 р. передано на баланс КУ «Районний методичний кабінет працівників освіти Станично-Луганського району» автомобіль ЗАЗ 110307  2003 року.

      Відповідно до розпорядження голови районної ради від 18.09.2017 №61 складено акт приймання-передачі будівлі та споруд на баланс методичного кабінету, розташованих за адресою: смт Станиця Луганська, вул. Центральна, 12.

 

        Методичним кабінетом організовано   проходження курсів підвищення кваліфікації. За звітний період навчанням на КПК охоплено 415 педагогічних працівників. На сьогодні – це найкращий показник в області. Методистами РМК проведена перепідготовка 254 вчителів за програмою Нова українська школа.

Участь методичного кабінету в обласних конференціях, форумах, науково-методичних та практичних семінарах, вебінарах, тренінгах, інструктивно-методичних нарадах .   Педпрацівники Станично-Луганського району є учасниками суспільно-громадських та освітніх міжнародних та всеукраїнських програм, проектів, проведених за інформаційної та методичної підтримки  ЛОІППО, серед них: проект з інформування про мінну небезпеку (51 педагог); ЛЕГО-тренінг (9 педагогів); проект «Go Camps 2018» (10 педагогів); Програма «Комплексна психосоціальна допомога дітям, підліткам та родинам, що постраждали внаслідок військового конфлікту в Україні» (21 учасник).

Методичний кабінет працює над упровадженням інтегрованого курсу виховної спрямованості «Культура добросусідства» в навчально-виховний процес дошкільних навчальних закладів району (2), залучено 27  педагогів до участі у навчальних тренінгах. Широківська, Петропавлівська, Великочернігівська школи  з 2018 року у співпраці з методичним кабінетом проводять дослідження у рамках Всеукраїнського експерименту за темою «Науково-методичні засади впровадження фінансової грамотності у навчально-виховний процес навчальних закладів».

Методичний кабінет бере участь в міжнародних освітянських виставках «Сучасні заклади освіти» і форумах «Інноватика в сучасній освіті»

 Організовано та проведено районні конкурси «Сучасний урок в умовах Нової української школи», «Педагог-новатор» та «Педагогічна творчість як джерело освітніх інновацій і професійного саморозвитку вчителя в умовах реформаційних змін».

         На виконання діючого законодавства України у 2018 році методистами РМК проведено районний етап Всеукраїнського огляду шкільних музеїв.

Акцентовано увагу закладів освіти району на здійснення національно-патріотичного виховання . Організовані та проведені акції, флешмоби, заходи в межах виконання районної Програми з національно-патріотичного виховання.

Методичним кабінетом в межах Міжнародного конкурсу «Золотий мольберт» організована пересувна  виставка дитячих робіт «Золотий мольберт», на якій були представлені роботи і учнів Станично-Луганського  району.

         Організовано участь учнів закладів освіти у -  Міжнародному конкурсі з інформатики та комп’ютерного мислення «БОБЕР» ( 191 учасник), Міжнародному природничому інтерактивному конкурсі «КОЛОСОК осінній» (705 учасників), Всеукраїнському етапі міжнародного математичного конкурсу «КЕНГУРУ» (384 учасники), Міжнародній природознавчій грі «ГЕЛІАНТУС» (135 учасників),  Всеукраїнських та Міжнародних іграх, конкурсах «Sunflower» (134 учні), «Патріот» ( 124 учні), «Соняшник» ( 129 учнів).

    Проведені заходи в рамках Всеукраїнського тижня права, обласної фольклорно-етнографічної експедиції «Звичаї, обряди, традиції мого краю», «Вишиванка з бабусиної скрині», експедиції «Моя Батьківщина – Україна»

     Були сплановані і проведені заходи до:

-          Дня Гідності та Свободи;

-          Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС;

-          Річниці Голодоморів в Україні;

-          Увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні;

-          до Всесвітнього Дня туризму.

-          Дня Соборності,

-          Дня Захисника України.

       Залучено педагогів  до участі у вебінарах- видавничої групи «Основа», видавництва «Ранок» у рамках реалізації он-лайн проекту «Інтерактивна школа творчого вчителя» - 218 чоловік, - Луганського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти – 197 чоловік.

       Координація та висвітлення роботи методичного кабінету відбувається через інформаційно-освітній простір порталу інституту та створену сторінку «Методичні кабінети (центри)».

      Загалом усі заплановані заходи, проекти та службові завдання виконані на сто відсотків.

       На 2019 рік пріоритетним завданням для РМК є всебічний розвиток застосування державної мови у закладах освіти району, впровадження реформи «Нова українська школа», видання збірника науково-дослідних робіт учнів району, участь у конкурсі на отримання грантів по проектам ПРОООН та ЮНІСЕФ, підвищувати втілення національно-патріотичних проектів, впровадження проекту креативний простір, розвивати учнівську парламентську діяльність.

 

КПНЗ «Музична школа естетичного виховання»

 

        Комунальний позашкільний навчальний заклад музична школа естетичного виховання Станично – Луганського району Луганської області належить до системи позашкільної освіти, є початковою ланкою спеціальної мистецької освіти. Засновано на комунальній формі власності та засновником закладу є Станично – Луганська районна рада. Головний розпорядник бюджетних коштів відділ культури Станично – Луганської РДА.

Згідно фінансового звіту музичної школи за  2018 рік надійшло коштів на суму 1783007,45 грн., що на 34 відсотка більше ніж у 2018р., в тому числі:

- на виплату заробітної плати -1359951,33 грн.;

- на нарахування на заробітну плату – 323788, 54 грн.;

- на придбання предметів, матеріалів-10059,83 грн. (канцелярські прилади);

- на оплату послуг (технічне обслуговування систем газопостачання, телекомунікаційні послуги, роботи по протипожежній безпеці) – 5252,37 грн.;

- на оплату комунальних   енергоносіїв (електроенергія – 1608,81 грн., природний газ – 65092,07 грн., придбання дров (смт. Петропавлівка) – 16374, 09 грн.).

         У 2018 році надійшло батьківської плати за навчання дітей у сумі 44720 грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати та енергоносіїв відсутня.

        В музичній школі здійснюється навчальний процес з музично – теоретичних дисциплін, проходять заняття по класу фортепіано, баяну, акордеону, гітарі. У цьому навчальному році 10 учнів займаються з предмету по вибору, навчаючись грі на домрі, балалайці. 23 учня займаються сольним співом (теж з предмету по вибору). Заняття проходять в віддалених класах району (с. Широке, с. Валуйське, с. Вільхове, Нова – Кіндрашівська, смт. Петропавлівка).

        Згідно ст. 25 п.2. Закону України «Про позашкільну освіту» встановлені пільги по оплаті за навчання  дітей – інвалідів, дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей  з багатодітних та малозабезпечених родин. Діти   навчаються  безоплатно.

У 2018 – 2019 навчальному року безоплатно навчаються:

-          дитина – інвалід – 1 учень,

-          діти з багатодітних сімей – 9 учнів,

-          діти сироти та позбавлені батьківського піклування - 2 учня.

        Кадрове забезпечення є основою для навчальної, виховної, методичної роботи, від нього залежить рівень підготовки учнів.

Станом на 01 січня 2019 року навчально – виховний процес забезпечують 12 викладачів, у тому числі 3 сумісника (7 викладачів мають повну вищу освіту, у тому числі один викладач має кваліфікацію – магістр музичного виховання, 5 – базову вищу).

6 викладачів мають стаж роботи більш 20 років, 4 викладача – більш 10 років стажу, 2 викладача – до 10 років педагогічної роботи. Адже, викладачі мають відповідний педагогічний стаж роботи, володіють теоретичними знаннями та практичним досвідом роботи.

1 викладач знаходиться у відпустці по догляду за  дитиною до 6 років.

       У березні 2018  року у обласному  конкурсі камерних ансамблів та оркестрів серед викладачів шкіл естетичного виховання у м. Сєверодонецьку,  ансамбль народних інструментів викладачів Станично – Луганської музичної школи зайняв ІІІ місце и був нагороджений Дипломом. У березні 2018 р., також проходив обласний огляд – конкурс виконавської майстерності серед учнів «Мистецтво і діти», де учінь Фірюлін Ярослав (клас гітари) зайняв ІІ місце.  На дану годину, Ярослав, вступив до  Сєверодонецького коледжу мистецтв і проходить навчання. Також, у обласному конкурсі «Мистецтво і діти» приймали участь ученики молодших класів (відділ народних інструментів) Черепахін Дмитро та Дікарєв Олександр, і ми сподіваємося на перемоги у майбутньому. У музично – теоретичної олімпіаді, учениці Стульнєва Марія та Стульнєва Катерина зайняли ІІ та ІІІ місце (номінація музична література).

      За 2018 рік у музичній школі проведено 23 заходи (лекції – концерти, конкурси на виконання творів, заходи для учнів ЗОШ №2, для дітей з обмеженими можливостями, для людей похилого віку).

        Адміністрація школи тісно працює з різними організаціями, спільно проводяться заходи: КЗ «Станично – Луганський районний центр соціальної реабілітації дітей – інвалідів», КУ «Станично – Луганський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг)», районна рада ветеранів, міжнародна організація Червоного Хреста.

       

        У 2018 році школа отримала благодійну допомогу від:

     - Фонд «КНАУФ Гіпс Донбас»  (шпаклівка стартова та фінішна, листи гіпсокартону – 2434,98 грн.);

-          ТОВ «Двері Білорусії» - 1 міжкімнатна двір,        

-          Компанія «ОМіС» - 3 міжкімнатні двері;

-          ООО «Вікна Віконда» - 2 металопластикових вікна;

-          ООО «Фабрика «СТАТУС» - 1 металева двір;

-          ООО «Блок ЛТД» - шпалери.

-          Громадська організація «Агенція місцевого розвитку м. Щастя» - міжкімнатні двері – 5 шт., лінолеум 49,65 м2, двері металеві – 1 шт.

За місцевій бюджет придбано:

-          придбання музичних інструментів та оргтехніки – 108353,00 грн.,

-          електронні засоби  (ключі) – 2085,00 грн.,

-          виготовлення технічних умов на реконструкцію вузла обліку газу – 1061,28 грн.,

-          придбано електричний лічильник (смт. Петропавлівка) – 508,00 грн.,

-          перевірка димових та вентиляційних каналів – 150,00 грн.,

-          навчання відповідального за охорону праці та за газове господарство – 880,00 грн.,

        Багато уваги у закладі приділяється питанню ефективності використання основних фондів. На 1 жовтня 2018 року проведено інвентаризацію основних засобів та швидкозношуваних предметів. За результатами інвентаризації нестачі та крадіжки відсутні.

        Пріоритетом роботи на 2019 рік є закінчити капітальний ремонт будівлі музичної школи смт. Петропавлівка. Обмін досвідом з колегами з других регіонів України з метою підвищення кваліфікації викладачів. Участь у конкурсах з надання благодійної допомоги на покращення матеріально-технічної бази.

 

Комунальна установа «Стадіон «Нива» Станично-Луганського району

 

        Комунальна установа «Стадіон «Нива» Станично-Луганського району (далі КУ) створена на підставі рішення Станично-Луганської районної ради від 12 квітня 2013 року № 25/17.

            Основна діяльність комунальної установице сприяння залученню   мешканців Станично-Луганського району до занять фізичною культурою та спортом, організація та проведення фізкультурно-спортивних свят, змагань, фестивалів, навчально-тренувальних зборів та інших заходів, пов’язаних з оздоровленням населення, надання послуг населенню у сфері фізичної культури і спорту.

       У 2018 році КУ профінансовано у розмірі 687419 грн, що на 33 відсотка більше ніж у 2017 році. . Фонд оплати праці за 2018 рік склав 458,53 тис. грн.

Заборгованість з виплати заробітної плати та комунальних послуг відсутня.

            КУ «Стадіон «Нива» працює з 6-00 до 21-00 без вихідних.

            До штату КУ входять 9 посад: директор - 1, спеціаліст - 2, сторож – 4 чол., робітник - 1, прибиральник – 1.

       У 2018 році було проведено 87 змагань різних рівнів. Проводились як районні, так і обласні спортивні заходи, а саме: старти надій, козацький гарт, спартакіада серед допризивної молоді, легкоатлетичний крос, волейбол серед дівчат та хлопців різних вікових груп, змагання з шашок, шахів, настільного тенісу, змагання «Шкіряний м'яч», сільські районні ігри, чемпіонат Луганської області по футболу. 

        Через відсутність на території Станично-Луганської ЗОШ № 2 власних спортивних споруд, усі шкільні спортивні заходи проводились на території КУ.

       Стан споруд та прилеглих територій, що знаходяться на балансі КУ «Стадіон Нива», постійно підтримуються у належному стані, зокрема проводяться поточні ремонти приміщень адмінбудівлі, ремонтуються мережі водогонів, теплові мережі та утримується в належному стані футбольне поле.

       Таким чином, основні фонди КУ були задіяні в повному обсязі. Усі спортивні заходи, які планувались на 2018 рік на базі КУ «Стадіон Нива», були проведені без зауважень.

             Матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок бюджетних коштів. Протягом 2018 року придбано обладнання на суму 142471,00 грн. (спортивний інвентар, меблі для роздягалень, музичне обладнання).

 

У 2019 році заплановано цикл дитячо-юнацьких змагань серед колективів загальноосвітніх шкіл Станично-Луганського району, з подальшою перспективою проведення на базі стадіону обласних заходів.

            З метою створення умов для проведення масових оздоровчих, фізкультурних та спортивних заходів протягом 2019 року основною метою нашого перспективного плану залишається здійснення реконструкції  баскетбольного поля, облаштування спортивної зали тренажерами, закінчення робот з будівництва майданчика для пляжного волейболу.

            На 2019 рік заплановано також вжиття додаткових заходів, спрямованих на зменшення споживання енергетичних та теплових ресурсів.

 

Комунальний заклад «Станично-Луганська районна централізована бібліотечна система»

КЗ «Станично-Луганська РЦБС» складається з 30 бібліотек. З них 1 центральна, 2 селищні, 25 – сільських та 2 – дитячі.

У 2018 році профінансовано у обсязі 3547666 грн, що на 20 відсотків більше ніж у 2017 році.

Заборгованість з заробітної плати та енергоносії відсутня.

У бібліотеках працюють гуртки та клуби за інтересами:

Ø  Клуб «Ліхтарик» Петропавлівськаселищна бібліотека

Ø  Арт-студія «MagicalHouse» Станично-Луганська районна дитяча бібліотека

Ø  Творча майстерня «Ручки чарівниці» - Філія Станично-Луганська ЦРБ

Ø  Арт-студія «Чарівний клубок» - Валуйська сільська бібліотека №1

Ø  Духовно-просвітницький клуб «Лучинка» - Макарівськасільська бібліотека

Ø  Клуб «Господарочка»,  Клуб «Промінь» - Широківськасільська бібліотека

Клуб «Мистецькі перлинки» - Валуйська сільська бібліотека №2

В центральній районній бібліотеці діють: відділ обслуговування, методичний відділ, відділ комплектування та обробки літератури.

Бібліотеки району протягом 2018 року обслужили 68091 читачів, загальна кількість відвідувань за підсумками року складає 99007 осіб, книговидача становить 199 650 примірників, збільшення з 2017 роком становить 5 відсотків.

Бібліотеками було проведено 2339 масових заходів, які відвідало 30 916 осіб.

 

Найважливіші задачі бібліотек в сучасному світі все частіше формулюються як забезпечення вільного та необмеженого доступу до інформації та збереження її джерел, оскільки вирішення цих задач стає основою для вирішення інших. Бібліотекаря сьогодні визначають як інформаційного спеціаліста, навігатора інформаційного простору.

Сучасна бібліотека сьогодні пропонує на додачу до читання книжок, газет і журналів безкоштовно:

·            користування   мережею – Інтернет, як на стаціонарному комп’ютері так і на своєму власному у WiFi зоні;

·            здобути або покращити навички роботи з необхідними програмами та Інтернетом;

·            телефонувати рідним та друзям по «skype» в інші міста та за кордон;

·            ділитися фото, музикою, відео з друзями у соціальних мережах;

·            вивчити іноземну мову;

·            ознайомитися з інформацією органів влади;

·            замовити квитки на потяг, літак  чи автобус та інше.

·            В бібліотеках Ви матимете змогу провести ксерокопіювання документів, сканування, фотографування та друк документів на принтері.

 

Бібліотеками КЗ «Станично-Луганська РЦБС» активно використовуються сучасні форми та методи роботи спрямовані на збільшення чисельності відвідувачів, в тому числі дітей та молоді, а саме:

-          На базі Станично-Луганської районної дитячої бібліотеки працює арт-студія «MAGICAL HAUSE». В рамках якої користувачі відвідують майстер-класи з виготовлення виробів з паперу або інших матеріалів, опановують різні види рукоділля, беруть участь в виставах.

-          Бібліотеки співпрацюють з міжнародною недержавною організацією HelpAgeInternational «Допомога літнім людям». У січні 2018 року у філії Станично-Луганській центральній районній бібліотеці свої двері відчинила музична вітальня для літних людей та продовжила роботу творча майстерня «Ручки-чарівниці». Організація надає розхідний матеріал, завдяки якому бібліотеки можуть проводити різноманітні майстер-класи.

-          Проходять заходи клубу «Ліра», заняття факультету «Культурно-освітній» Університету третього віку для підопічних відділення денного перебування Станично-Луганського територіального центру соціального обслуговування.

-          Спеціалісти Управління Пенсійного фонду України в Станично-Луганському районі Луганської області проводять виїзні прийоми громадян.

-          Проходять юридичні консультації, які проводять юристи ГО «Станично-Луганський центр правової інформації та юридичної допомоги» та інше.

 

За 2018 рік до  бібліотек КЗ «Станично-Луганська РЦБС» надійшло 4 861 примірник книг і періодики, з них 4099 примірників українською та 751 російською мовами.

 Поповнення фонду бібліотек здійснюється за рахунок державної програми «Українська книга», та подарунків від читачів та спонсорів.

В звітному році вибуло із фонду 22 711 примірників застарілої, зношеної та дублетної літератури.

Станом на 01.01.2019 року фонд бібліотек складає 283 223 примірників книг.

У 2018 році співробітники КЗ «Станично-Луганська РЦБС» відвідали 8  заходів з підвищення кваліфікації, які провела Луганська обласна бібліотека імені М.Горького.

Протягом року для завідуючих бібліотеками-філіями та бібліотекарів КЗ «Станично-Луганська РЦБС» організовано 4 семінари, тренінги, практикуми з питань підвищення професійного рівня співробітників.

 

Неурядова норвезька гуманітарна організація (NRC) надала Станично-Луганській районній бібліотеці гуманітарну допомогу – будівельні матеріали для капітального ремонту будівлі.

Протягом року у холі Петропавлівської селищної бібліотеці для дітей проводились ремонтні роботи: була змонтована стеля з гіпсокартону, замінені вікна, міжкімнатні та вхідні двері, оштукатурені стіни та зроблені відкоси. Благодійна допомога у вигляді будівельних матеріалів була надана такими організаціями, як:

-          ТОВ «Кнауф Гіпс Донбас» (м. Соледар Донецька область) надали гіпсокартон та штукатурку

-          ТОВ ПК «Індастрі» (м. Харків) – профілі для гіпсокартону

-          «Вікна Віконда» - пластикові вікна

-          Компанія «ОМіС» (м. Харків) - троє міжкімнатних дверей.

     На 2019 рік заплановано проведення ремонту дитячої бібліотеки у смт. Станиця Луганська, подача документів на отримання гранта від посольства США на підтримку проектів у сфері культури для створення на базі ЦБ мінікінозалу, участь у конкурсі культурних обмінів між Львівською та Луганською областями. Також пріоритетом на 2019 рік є залучення активних творчих молодих фахівців на роботу.

 

Комунальна установа «Об'єднаний трудовий архів Станично-Луганського району».

 

Комунальна установа «Об’єднаний трудовий архів Станично-Луганського району» (далі – Трудовий архів) – архівна установа, яка здійснює централізоване тимчасове зберігання документів, нагромаджених у процесі документування службових, трудових або інших правовідносин юридичних і фізичних осіб на території Станично-Луганського району, та інших архівних документів, що не належать до Національного архівного фонду України.

Трудовий архів створено на підставі рішення п’ятої сесії Станично-Луганської районної ради сьомого скликання від 09.09.2016 р. № 5/31 «Про створення юридичної особи КУ «Об’єднаний трудовий архів Станично-Луганського району» у зв’язку з делегуванням сільськими та селищними радами району частини власних повноважень з його створення разом з передачею коштів відповідних бюджетів як субвенції на його утримання.

Трудовий архів у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про Національний архівний фонд та архівні установи», «Про доступ до публічної інформації», «Про захист персональних даних», «Про охорону праці», Бюджетним кодексом України,  іншими законами України, актами  Президента України, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, рішеннями і розпорядженнями органів місцевого самоврядування та Положенням.

Штатний розпис Трудового архіву затверджується рішенням сесії районної ради. Штатна чисельність працівників становить 5 одиниць, фактично працює 4 одиниці (вакантних посад 1 од.-прибиральниця).

       У 2018 році зроблено - 102 аркуші, 53 одиниці зберігання, закартоновано 175 одиниць зберігання, прийнято 175 одиниць зберігання.

Обслуговано 778 запит соціально-правового характеру. Всі запити виконано ( з позитивним результатом – 759 звернень, з рекомендацією звернутися за місцем знаходження документів – 19 запитів). На особистому прийомі було розглянуто 132 звернення від громадян.

Протягом 2018 року ведеться ремонт приміщення (1 будівля 88,2 кв.м.), отриманого згідно договору оренди № 1 від 05.01.2018 року з КП «Станично-Луганське РБТІ» кімнати : 28,21 кв. м, 8,6 кв. м, 13,2 кв.м, 13,4 кв.м; коридор – 18 кв.м.

У 2018 році стелажного обладнання було збільшено на 184,8 пог.м .

            Всі виробничі показники виконані на 100 %.

Заборгованість з виплати заробітної плати та енергоносіїв відсутня.

У 2019 році за рахунок районного бюджету планується:

- придбання стелажного обладнання,

- ремонт приміщень,

- придбання ксероксу.

Проведення підвищення кваліфікації працівників.

 

КЗ «Станично-Луганський  районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів». 

 

         Центр утворено на підставі рішення Станично-Луганської районної ради № 37/11 від 14.05.2010 р. «Про створення комунального закладу «Станично-Луганський районний центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів» відповідно п. 20 ч. 1 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

        Центр є неприбутковим закладом.

        Метою діяльності центру є здійснення заходів, спрямованих на розвиток та коригування порушень розвитку дитини з інвалідністю, навчання її основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для інтеграції дитини у суспільство.

Центр – це спеціалізований реабілітаційний заклад для дітей з порушеннями психічного розвитку, центральної нервової системи, опорно-рухового апарату, розладами мовлення та іншими вадами.

У 2018 році Центр профінансовано на 644,4 тис. грн., що на 47 відсотків більше ніж у 2017 році, заборгованість з соціальних та комунальних платежів відсутня.

 

За  період 2018 року у центрі було обслуговано 70 дітей з них: 53 дитини з інвалідністю та 17 дітей групи ризику щодо отримання інвалідності.

10 дітей отримували корекційні послуги дистанційно.

У Центрі є відділення психолого-педагогічної корекції, де з дітьми працює вчитель-логопед та практичний психолог і відділення фізичної реабілітації, у якому дітям надають реабілітаційні послуги медична сестра з масажу та медична сестра з лікувальної фізкультури.

Логопедичних занять було проведено 869, корекційно - відновлювальних та розвивальних занять з практичним психологом 888.

Масажу було проведено 4652 одиниць та 2666 процедур з лікувальної фізкультури.

Фахівцями центру була проведено 282 консультацій для батьків та 316 занять - консультацій по дистанційній роботі.

Запланований обсяг реабілітаційних послуг виконано на 140 відсотків.

У центрі регулярно проводяться заходи з соціалізації: «Різдвяні зустрічі», свято матусі, День захисту дітей, День толерантності, Святий Миколай, Новий рік.

Фахівці центру приймають участь у виїзді соціальних служб до населених пунктів району.

Протягом року (березень, червень, грудень) фахівці центру приймали участь у навчальних тренінгах з інклюзивної освіти, які відбувалися у смт. Станиці Луганській та м. Харків.

У центрі створено пункт взаємодопомоги з предметів одягу «З рук в руки».

Спеціалісти центру співпрацюють з педіатрами лікарні, соціальними службами прав дитини, Станично-Луганським УСЗН, волонтерами Християнської церкви «Любов не має кордонів», «Від серця до серця», волонтерами з міста Харкова, волонтерами з Дніпровської області.

У 2018 році власними силами співробітників та батьків було відремонтовано приміщення центру на кошти, виділені  районною радою  у сумі 15,423 тис. грн. та закуплено нові килимові доріжки та гардини.

У зв’язку з переведенням закладу на електронну форму звітності та для забезпечення технічної оснащеності центру, районною радою були виділені кошти у розмірі 27,529 тис. грн. , на які було закуплено монітор та системний блок (11,350 тис. грн.) , джерело безперебійного живлення та комп’ютерні прилади (3,405 тис. грн.) , планшет для розвиваючих занять з дітьми (3,100 тис. грн.), пилосос для прибирання приміщень (1,929 тис. грн.), Sucure Token для ведення електронної звітності (2,850 тис. грн.), технічна система БФП НР (4,885 тис. грн.).

У Станично-Луганському районі проживає 133 дитини з інвалідністю та 1413 осіб з інвалідністю, тому пріоритетна задача на 2019 рік  реформування закладу у комунальну установу «Станично-Луганський районний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю», який  буде надавати реабілітаційні послуги не тільки дітям, а усім особам з інвалідністю різного віку. Також планується відкриття відділення Центру у смт. Петропавлівка, що дасть можливість охопити послугами більшу кількість людей. Наразі готуються відповідні документи на розгляд районної сесії.

 

Станично- Луганський  РЦ ДЮТ  «СВІТАНОК».

 

Навчально – виховна  робота  Станично-Луганського  РЦДЮТ  «Світанок» проводилась  відповідно нормативно-правових  та законодавчих документів: Конституції  України,  Конвенції про  права дитини, Законів України  « Про освіту», « Про  загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», « Про  позашкільну освіту»,  « Про молодіжні та дитячі громадські організації», « Про оздоровлення та відпочинок дітей»,  Концепції виховання  дітей та  молоді  в національній   системі     освіти  та іншими  директивними та інструктивними документами Міністерства освіти і науки, департаменту  освіти і науки  Луганської  облдержадміністрації.

Комунальний заклад Станично-Луганський районний центр дитячої та юнацької творчості «Світанок» був відкритий в листопаді 1946 року, як Будинок піонерів. В 2012 році був перейменований в  Станично-Луганський районний центр дитячої та юнацької творчості далі РЦДЮТ «Світанок».

В РЦДЮТ «Світанок» працюють гуртки за такими напрямками: декоративно-прикладні, художньо-естетичні, екологічні, спортивні, історико-краєзнавчі. Заняття гуртків проводяться як в основній споруді, так і на базах  загально - освітніх шкіл району та бібліотек.

   У 2018  навчальному році працювало 40 гуртків, які охоплювали  гуртковою роботою 603 дитини з шкіл Станично-Луганського району.

У цьому же  році РЦДЮТ профінансований на 28 тис. грн. більше на придбання матеріальних цінностей ніж у 2017 році, на 1200 гр. більше виділено на Інтернет - обслуговування, на 40 тис. грн. на придбання твердого палива (вугілля), заборгованості по виплаті заробітної платні не має. Для поліпшення контролю та якістю роботи гуртків в Станично-Луганському РЦДЮТ  районною радою  був виділений легковий автомобіль.

Позашкільний заклад тісно співпрацює з позашкільними закладами області та  навчальними закладами району надаючи методичну допомогу  у проведенні свят, виготовленні виробів, підбору музичного супроводу, районним методичним кабінетом (проведення семінарів для керівників гуртків та вчителів шкіл, участь у конкурсах для методистів, керівників гуртків, написанні програми для обдарованих дітей); центром соціальних служб для молоді, дитячо – юнацькою організацією «Меридіан» (проведення дитячих свят, акцій), районною радою ветеранів ( столи зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни до Дня партизанської Слави, річницями визволення Станиці Луганської від німецько – фашистських загарбників, Дня Перемоги, Дня Пам’яті (22 червня).

Протягом 2018 року у РЦДЮТ було проведено 46 масових заходів з учнями, гуртківцями. Серед них найбільш значимі стали: Свято миру і єдності, до 85 річниці голодомору в Україні «Свічка пам’яті», свято присвячене 330-річчю Станиці Луганської, участь у обласному фестивалю «Байбак-fest 2018», гала-концерт учасників районного фестивалю «Діти – майбутнє України», виставки робіт гуртківців, новорічні свята, Різдвяні зустрічі та інші. Гуртківці традиційно є активними учасниками проведення районних заходів: привітання на День працівника сільського господарства, День вчителя, на фестивалі Миру. Педагогічний колектив центру тісно співпрацює з волонтерами благодійного фонду «Terre des hommes». Для дітей шкіл району проводяться спортивні психо-соціальні заняття.

     Протягом  багатьох років Центр бере активну участь в організації та проведенні районної національно-патріотичної гри «Джура», районної гри «Острів скарбів», районного шкільного фестивалю дитячої творчості «Діти – майбутнє України», районного та обласного  туристичного зльоту працівників освіти.                                                                  

       Керівники гуртків та гуртківці були  відзначені грамотами та подяками Обласного туристично-краєзнавчого центру, Станично – Луганського відділу освіти, та Станично – Луганської селищної ради.

В умовах відродження національної системи освіти РДЦЮТ стає невід’ємним компонентом освітньої структури, який сприяє всебічному, гармонійному розвитку особистості дитини, соціальній адаптації та самореалізації  в суспільстві. Заклад доповнює шкільну освіту та створює позитивне виховне середовище, виступає гнучкою виховною інфраструктурою, спроможною здійснювати розвиток громадянина незалежної держави України – творчої особистості, здатної вдосконалювати себе та свою країну.

На 2019 рік пріоритетним завданням РЦДЮТ є участь в різнопланових конкурсах та грандах всеукраїнського та європейського рівня. Для цього у 2019 році 30 відсотків педагогічного колективу пройдуть навчання в Луганському інституті післядипломної педагогічної освіти.

Для плідної роботи в центрі плануємо зробити капітальний ремонт фасаду споруди та завершити ремонт другого поверху будівлі  в Станиці Луганській по вул. Букаєва 7, розпочати ремонт будівлі в смт. Петропавлівка вул. Вишнева 4.

Для забезпечення сталого розвитку закладу необхідно концентрувати увагу на наступних напрямках

- створення рівного доступу, включно для дітей з особливими освітніми потребами, до отримання дітьми району якісної позашкільної освіти

- поліпшення матеріально-технічної та навчальної бази позашкільного закладу

- забезпечення формування інтелектуального та творчого потенціалу району шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй підтримки у розвитку творчого потенціалу, самореалізації такої молоді та її постійного самовдосконалення.

- створення на базі РДЦЮТ молодіжних центрів та інших просторів європейського зразка, які по своїй суті є осередками практичної роботи з молоддю. Це унікальні установи, що сприяють розвитку учнівства, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді.

 

 

 

КЗ «Станично-Луганська дитячо-юнацька спортивна школа»

 

Станично-Луганська ДЮСШ працює з 1971 року і в своїй праці керується Законом України про ДЮСШ, Положенням про дитячо-юнацьку спортивну школу, Уставом закладу та навчальними програмами. Устав ДЮСШ затверджено сесією Станично-Луганської  районної ради 25 вересня 2009 року, згідно до нового положення про ДЮСШ.   

Навчально-тренувальний процес здійснюється не тільки на базі ДЮСШ, а і на спортивних базах: стадіону «Нива»,  Вільхівської ЗОШ,  Валуйської ЗОШ №2, Валуйської ЗОШ №1,  Петропавлівської ЗОШ №1,  Петропавлівської СШ №2, Широківської ЗОШ,  Теплівської ЗОШ,  Станично-Луганської ЗОШ №1.

           Фінансування ДЮСШ відбувається через Станично-Луганський районний відділ освіти.

            У ДЮСШ працює 16 тренерів з них основних - 6. Постійно проводиться організаційна робота з тренерським складом школи з питань виховної,  навчально-тренувальної роботи. Один раз на місяць проводиться тренерська нарада. Один раз на два місяці проводиться засідання педагогічна рада, щотижня проводиться нарада з  планування роботи школи  Станом на 01.01.2019 р. кількість учнів складає 365 осіб.

            В ДЮСШ  функціонують 9 відділень: футболу, волейболу, баскетболу, важкої атлетики, армспорту, ушу, легкої атлетики, спортивного орієнтування та шахів.

В 2018 році було проведено 65 спортивно-масових заходів серед школярів та дітей.

В грудні 2018 року було замінено пошкодженні склопакети

Проблеми:  відсутність коштів на капітальний ремонт школи, забезпечення спортивним інвентарем і на проведення навчально-спортивної  роботи.

 

 

 

 

Комунальна установа  «Інклюзивно-ресурсний центр

Станично–Луганського  району»

 

Комунальна  установа  «Інклюзивно-ресурсний центр Станично-Луганського району»  створений рішенням  Станично-Луганської районної ради від 15 червня 2018р. і почав свою роботу 21 серпня 2018р.

Штат працівників укомплектовано керівником, практичним психологом, вчителем-логопедом, вчителем-дефектологом, вчителем лікувальної фізкультури штат заповнений на 100 відсотків.

Мета роботи фахівців Центру: забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження.

Обладнання: за рахунок коштів державної субвенції придбано інтерактивну дошку, ноутбук, мультимедійний проектор, меблі.

Комплексну оцінку розвитку в Центрі пройшли 22 дитини, корекційно-розвиткові послуги отримує 12 дітей.

Діяльність центру у 2018 році профінансована на 100 відсотків, створена матеріально-технічна база дозволяє проводити відповідні заходи у повному обсязі.

Плани на 2019 рік:

-          Надання психолого-педагогічної допомоги дітям з  особливими освітніми потребами відповідно до потенційних можливостей їх психофізичного розвитку;

-          Взаємодія з педагогічними працівниками закладів освіти і батьками дітей з особливими освітніми потребами( надання консультацій, методична допомога з питань організації інклюзивного навчання);

-          Провадження  інформаційно-просвітницька діяльність шляхом проведення конференцій, семінарів, засідань за круглим столом, тренінгів з питань організації надання психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами;

-          Взаємодія з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, закладами охорони здоров’я, закладами соціального захисту, службами у справах дітей.

-          Покращення  матеріально-технічної  бази (придбання  обладнання  для  надання  корекційно-розвиткових  послуг , оснащення  центру  пандусом , ремонт  приміщень).

 

 

Освіта Станично-Луганського району

 

      Протягом 2018 року в районі збережена мережа закладів освіти.  Працюють 22 заклади загальної середньої освіти.   Створено  ще 2 опорних заклади: Великочернігівська СШ та Нижньовільхівський НВК. 2 заклади переведені у статус філій – Верхньобогданівський НВК та Плотинський НВК. До  опорних шкіл підвозяться 52 учня.

Всього до місця навчання та додому організовано підвіз для 282 учнів.

У 2018 році придбано ще один шкільний автобус на умовах спів фінансування. Таким чином, на балансі районного відділу освіти знаходиться  10 шкільних автобусів.

Всі учні 1- 4 класів та пільгових категорій харчуються безкоштовно за рахунок місцевого бюджету. Учні 5-11 класів забезпечені гарячим харчуванням за рахунок залучених коштів з бюджетів сільських та селищних рад та батьківських коштів. 

10 дошкільних закладів відвідують  639 вихованців, або на 44 дитини більш ніж у 2017 році.       .

Відкрита дошкільна група на базі КОЗ «Теплівський навчально-виховний комплекс» та додаткова група у Широківському ДНЗ «Казка».

Створено районний інклюзивно-реабілітаційний центр, який відвідують 17 дітей з особливими освітніми потребами.

            Для забезпечення  дітей з тимчасово окупованої території на отримання ними документів про освіту українського зразка, відділом освіти були визначені 11 навчальних закладів, в яких організована екстернатна форма навчання.  Всього у 11 – х класах навчаються 79  учнів, у  9 - х - 98 з тимчасово окупованої території  120.

У 2018 році свідоцтва про отримання базової загальної освіти отримали  313 учнів, з них з відзнакою 9.  Атестати про повну загальну освіту - 250, з них 2 зі срібною медаллю.

Протягом літнього оздоровчого періоду у пришкільних таборах відпочили 1088 учнів. Було організоване дворазове гаряче харчування. Середня вартість харчування на 1 дитину на день становила 20 грн. 27 коп, що більше, ніж у минулому році. (Всього витрачено 442,5 тис грн.)

    В  позаміських таборах оздоровлено 1359 дітей, з яких понад 1000  із населених пунктів, прилеглих до лінії розмежування. Всього з місцевого бюджету на придбання путівок виділено 543,9 тис грн.

7 шкіл та 1 дошкільний заклад опалюються вугіллям, інші мають газові котельні. У 2018 році за рахунок місцевого бюджету на суму 189,8 тис грн. було закуплено 51,3 т брикетів опалювальних з тирси деревини.  Придбано 196 т  вугілля на суму 746 227,0 тис грн.

Усі закупівлі проводяться через систему «Прозоро».

Заборгованість у сплаті за енергоносії відсутня.

Закуплені лазерні принтери –  4 шт., 924,5 тис грн., ноутбуки – 4 шт., 42,08 тис грн., відеокамера – 45,9 тис грн.

Для  Кіндрашівської ЗОШ та Станично-Луганської ЗОШ № 1 придбані  меблі для актових залів (200,0 тис грн).

Для ремонту приміщення під дошкільну групу КОЗ «Теплівський навчально-виховний заклад» було закуплено будівельні матеріали на суму 100,0 тис грн. Крім того на ремонт групи виділено 163,0 тис.грн. За рахунок коштів районного бюджету відремонтовані    центральні східці (63,0 тис грн.) та частково замінені вікна на склопакети (38,8 тис грн.) у Вільхівській ЗОШ.

Завершена реконструкції футбольного поля у Станично-Луганській ЗОШ №1, де було співфінансування  із районного бюджету виділено 750,0 тис. грн. 

В рамках реформи освіти з впровадженням  «Нової української школи»  за кошти місцевого бюджету закуплено 30 комплектів мультимедійних комплексів (дошка, проектор, ноутбук) на суму 1 млн 350 тис грн., за кошти державної субвенції 649 одиниць навчальних засобів (403,0 тис грн),  техніка для копіювання та ламінування (197 124,0 тис грн),  274 комплекти шкільних меблів (302 834, 0 грн), 24 ноутбуки (270,0 тис грн.).

 Також придбано 10 кабінетів (фізика, хімія, математика, біологія, географія)для опорних шкіл на суму 1 600 000,0 грн. 

На 970,0 тис грн закуплено обладнання для чотирьох тренажерних залів опорних шкіл.

Для інклюзивно-ресурсного центру закуплено меблі (45,0 тис грн.) та мультимедійний комплекс (50,0 тис грн.).

Для Красноталівського НВК та Верхньобогданівського НВК придбані твердопаливні котли на загальну суму 113 тис грн.

У ДЮСШ було замінено 15 вікон на суму 46,8 тис грн.

Для дошкільних закладів закуплено холодильник, кухонне приладдя (37,5 тис грн), придбано меблі та текстиль для дитячих садочків на загальну суму 237,0 тис грн.  також закуплені миючі засоби – 199,9 тис грн, посуд для їдалень – 37,0 тис грн.

Продовжують надавати  допомогу закладам освіти   благодійні  фонди «Юнісеф», «Норвезька рада у справах біженців», «Аrche nova», «Жовто-Блакитні крила», «Швейцарський фонд з протимінної діяльності ФСД в Україні», «Terre Des Home» та ін. у вигляді канцелярських товарів, миючих засобів, спортивного інвентарю, ноутбуків, акустичних колонок тощо.

Такої значної допомоги у поліпшенні матеріально-технічної бази з боку держави та місцевої влади освіта району ще неотримувала.

У новому 2018/2019 навчальному році за шкільні парти сіли 2607 учнів, з яких 270 першокласників, що на 100 дітей більше ніж у минулому році.

Проведені  шкільні та районні олімпіади, організована участь перемжців у обласних олімпіадах.

Протягом року учні шкіл приймали участь у різноманітних конкурсах. У квітні 2018 року   у обласному конкурсі творів  «За що я поважаю професію військового».

 Протягом лютого-березня 2018 року у районі проходив районний конкурс «Молодий вчитель року - 2018». Конкурс проводився у  три  етапи.  

 У  конкурсі взяли участь 12  учасників   До участі у ІІ етапі були  запрошені всі 12  вчителів. ІІ етап районного конкурсу «Молодий учитель року - 2018» відбувся  27 квітня  2018  року на базі Кіндрашівської ЗОШ. 

Журі конкурсу відзначило, що в ході  проведення захистів творчих проектів учителі показали свою педагогічну майстерність, знання методики та педагогіки, уміння працювати з аудиторією.  Проведені випробування виявили  високий методичний рівень учителів.

Переможцями даного конкурсу визнана Сапєльнікова О.В. Теплівський НВК.

  10-11 травня проведено районний етап військово – патріотичної гри «Джура». У змаганнях взяли участь 19  команд - роїв. Переможцем  стала команда  Петропавлівської СШ № 2, яка захищала район у  фінальних змаганнях у м. Кремінна.

Учні району брали участь районному    та обласному етапах Міжнародних літературно - мовних конкурсів  імені П. Яцика та ім. Т. Шевченка.

Протягом вересня було проведено реалізацію двох проектів: «Реалізація проекту культурного обміну між Львівською та Луганською областями» та «Екоквест – єднаємо громаду». У м. Львів пройшла реалізація проекту  «Схід – Захід разом» «Україна – це я, Україна – це ти, Україна – це ми». У заході приймали участь учні Станично-Луганської ЗОШ № 1.

Постійно проводиться робота з національно-патріотичного виховання. До Дня Захисника Вітчизни проведені спільні заходи учнів та військовослужбовців. Дитячим парламентом зібрані кошти на придбання  троянд, закладена алея пам’яті на центральній площі.

Школярі та дошкільнята району  приєднались до акції   до Дня Захисника Вітчизни «Вітамін С для Героя».

            15 листопада була проведена районна науково-практична конференція учнівської молоді з краєзнавства.

Постійно проводиться робота по підвищенню професійного рівня педагогів. Близько 50 вчителів початкових класів пройшли курси підвищення кваліфікації в рамках Нової Української Школи.

            Ще 140 вчителів пройшли курси кваліфікації з української мови, які викладають мовами національних меншин. 

Проведений тренінг з мінної безпеки для вчителів району.

Також було організовано 4 майстер-класи щодо роботи з інтерактивною дошкою для 70 вчителів району.

Педагоги району приймали участь у заходах в рамках проекту МОНу, ЮНІСЕФ «Посилення стійкості громад від конфлікту в східній України біля контактної лінії».

          На 2019 рік заплановано й подальшому покращувати матеріально-технічне забезпечення закладів освіти, а саме: закупівля комп'ютерного обладнання, меблів, переоснащення шкільних їдалень, перевага віддаватиметься опорним школам, закінчення будівництва нового корпусу Валуйської ЗОШ №1, санація будівель Станично-Луганської ЗОШ №1, Кіндрашівської ЗОШ, установка пандусів, будівництво модульних котелень Валуйська ЗОШ №1, Великочернігівської СШ та Станично-Луганської №1, придбання шкільного автобусу.

 

Культура Станично-Луганського району.

 

Станом на 01.01.2019р. на території Станично-Луганського району знаходиться 69 закладів культури: 16 сільських будинків культури, 16 сільських клубів, комунальний заклад «Станично –Луганський районний будинок культури», комунальний заклад «Станично-Луганська районна централізована бібліотечна система» (32 бібліотеки), комунальний позашкільний навчальний заклад музична школа естетичного виховання в Станично-Луганському районі та 3 народних музеї.

Фінансування закладів культури:

 за 2018р. профінансовано коштів 13541684,27грн., що на 24 відсотки більше ніж у 2017 році.

з них:

заробітна плата -  11380480,25грн.,

оплата за енергоносії - 1615632,42грн. (в тому числі і вугілля),

інші видатки - 545571,60грн. (в тому числі і канцтовари).

Заборгованості з виплати заробітної плати немає.

 

Комунальним закладом «Станично-Луганський районний будинок культури» в період з 01.01.18 по 01.01.19р. було проведено 152 районних заходи, на яких були присутні 22976 осіб, з них 8629 дорослих та 14347 молоді і  дітей.

До найбільш значущих з цих заходів відносяться наступні:

-                     Новорічні ранки для дітей (04.01.18р.)

-                     вистава «Святий Миколай» дітям Сходу Українського академічно-фольклорно-етнографічного ансамблю «Калина» за підтримкою ДАПКУ(12.01.2018р.)

-                     концерт Ростислава Кушини, учасника телепроекта «Голос країни» та «Битва хорів», володара першої премії вокалістів у Лондоні під патронатом Королівського Дому та заслуженої артистки естрадного мистецтва Божени Дар(14.01.2018р.)

-                     пісенний проект «Мозаїка», за участю Уляни Горбачовської за ініціативи агенції ArtPole (19.01.2018р.)

-                     урочистості до Дня Соборності України (22.01.2018 р.)

-                     урочистий захід до Дня Пам’яті Героїв Крут (29.01.2018р.)

-                     свято Масляної(16.02.2018р.)

-                     патріотична година до Дня Пам’яті Героїв Небесної Сотні (20.02.2018р.)

-                     святковий концерт до Міжнародного Жіночого Дня (07.03. 2018 р.);

-                     концерт до Дня Національної Гвардії України (с. Широкий 26.03.2018р.)

-                     концерт у рамках патріотично-мистецького проекту «Браття Українці» за ініціативи автора офіційного гімну АТО - лідера гурту «Шабля» Вови Гейзера та за підтримки Генерального штабу Збройних сил України, Міністерства оборони України, ТОВ "Перемога Рекордс (17.04.2018р.)

-                     урочистий мітинг з нагоди Дня пам’яті та примирення (08.06.2018р.)

-                     святковий захід до Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війни за участю ансамблю пісні й танцю «Патруль» ГУНП в Луганській області  (09.06.2018)

-                     святковий захід та флешмоб до Всесвітнього Дня вишиванки та Дня Європи (17.05.2018)

-                     мітинг-реквієм до Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні (22.06.2018)

-                     святковий захід до Дня Конституції України ансамбль Центру військово-музичного мистецтва ПС ЗС України з міста Вінниця.

-                     Дитяча вистава «Півтори жмені» колективу Вінницького Академічного театру ляльок за сприянням волонтерського об’єднання «АРТ-ДЕСАНТ»(14.08.2018)

- урочистості до Дня Державного Прапора та Дня Незалежності України, за участю гостей зі Львова народного артиста України, солістів Львівської національної опери Олега Лихача та Івана-Данило Лихач, волонтера- співачки Софії Федіної та шоу-балета "Фіміан"(23.08.2018)

-                     проект “Посмішка проти війни за допомогою громадської організації “Новий Донбас”, в рамках проекту “Абілітація дітей, яких торкнулась війна, через культурно-історичну просвіту та творчі студії” (за підтримки Посольства Литовської Республіки в Україні)(з 04.09.2018 по 14.09.2018)

-                     районний захід «Свято Миру та Єдності» за підтримки
української співачки, телеведучої, художниці, науковця, громадського діяча, волонтера, президента мистецької агенції «Територія А» Анжеліки Рудницької та за участю команди "Український Схід": солістка гурту "Врода" Ольги Нестеренко, солістки Національної опери Марії Кононової,
радіоведучого "Армія FM" Нікіти Гросса, гурта GG "ГуляйГород"(21.09.2018)

-                     цикл заходів до Дня Захисника України (10-13.10.2018)

-                     концерт до Дня працівника соціальної сфери (02.11.2018)

-                     година історичної пам’яті «Голодомор-чорна сповідь моєї вітчизни до 85-роковин Дня пам’яті жертв Голодомору(23.11.2018)

-                     урочистості до Дня Збройних Сил України( 06.12.2018)

-                     мітинг з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. (14.12.2018)

-                     відкриття районної Новорічної ялинки до Дня Святого Миколая (19.12.2018).

Колективами будинків культури Станично-Луганського району було проведено більш 1000 урочистих заходів до Новорічних свят, Різдва, Хрещення, Масляної, Міжнародного Жіночого Дня, Дня пам'яті та примирення, Дня Перемоги, Міжнародного Дня захисту дітей, Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні, Дня Конституції України та Дня Молоді, Дня Державного Прапору та Незалежності Украйни, Першого Дзвоника Дня Вчителя, Дня Захисника України, Дня працівника сільського господарства, Дня пам’яті жертв Голодомору , Дня Збройних Сил України та інше.

Участь у заходах обласного рівня та вище, а саме:
участь зведеного хору дітей Станиці Луганської у проекті за підтримкою Благодійного фонду С.Жадана та агенції ArtPole м. Львів храм Кліментія Щептицького( 09.01.18-16.01.18р.),
участь майстрів народно-ужиткового мистецтва у обласній виставці сучасного декоративно – ужиткового мистецтва «Інтер'єрна –лялька»(05.02-25.02.18),
участь учасників аматорських гуртків в обласної творчій акції «Жива мова-живий народ» до Міжнародного Дня рідної мови (06.02-21.02.2018р.),
участь солістів аматорських гуртків у східно-регіональному конкурсі дитячої творчості «Яскраві діти України» м. Краматорськ (22.02-24.02.18р.);
участь хореографічних колективів Кіндрашівського будинок культури, Валуйського культурно-досуговий центр, Красноталівського сільського будинку культури у національному танцювальному рекорді одночасного виконання українського танцю 80 хореографічними колективами.

        У 2018 році за рахунок районного бюджету була покращена матеріальна база закладів культури:

- мікроавтобус Форд-транзит – 1475300грн.;

- костюми для творчих колективів – 149999грн;

- музичне обладнанння – 70000грн.

За рахунок субвенцій сільських рад заклади культури отримали додатково фінансування на 65000 грн.

Петропавлівський БК реалізував 3 проекти по державним програмам на ремонт даху та закупівлю музичного обладнання на суму 471175 грн.

        Приорітетом роботи закладів культури  району у 2019 році є збереження та покращення матеріальної бази, підвищення соціального захисту працівників культури району та покращення якості надання культурно-освітніх послуг. Підтвердження звання «народний» 6 колективам, отримання звання зразковий студії «Домовичок». Розвивати взаємодію та проведення сумісних заходів з закладами культури других регіонів України.

 

 

 

            Антикорупційні заходи

            З метою забезпечення розробки та вжиття заходів, які є необхідними та обґрунтованими для запобігання і протидії корупції у діяльності Станично-Луганської районної ради, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» та постанови Кабінету Міністрів України «Питання запобігання та виявлення корупції» від 04 вересня 2013 р. № 706, у Станично-Луганській районній раді проводиться відповідна робота.

            Основними завданнями у цьому напрямку є:

            1) підготовка, забезпечення та контроль за здійсненням заходів щодо запобігання корупції;

2) надання методичної та консультаційної допомоги з питань дотримання вимог антикорупційного законодавства;

3) участь в інформаційному забезпеченні здійснення заходів щодо запобігання та виявлення корупції,

4) проведення організаційної та роз’яснювальної роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції;

5) здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів.

            6) здійснення контролю за дотриманням антикорупційного законодавства.

            У звітному періоді активно проводилась робота з депутатами районної ради та керівниками комунальних підприємств з питань своєчасного подання електронних деклараций шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції осіб,  уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік за формою, що визначається Національним агентством.

            Про випадки неподання чи несвоєчасного подання таких декларацій Станично-Луганською районною радою відповідно до ст. 49 Закону України «Про запобігання корупції» у 2018 році було повідомлено Національне агентство  у визначеному ним порядку.

 

           

Відвідування населених пунктів

            В умовах сьогодення одним з найактуальніших є питання децентралізації. Відвідуючи громади, керівництво району намагається максимально довести до населення реальну картину щодо обєднання за перспективним планом, надається допомога у визначенні пріоритетів та ризиків. Однозначно ставиться мета – збереження кожного населеного пункту в районі.

            Сьогодні Станично-Луганська районна рада діє в умовах взаєморозуміння та конструктивізму з райдержадміністрацією та сільськими, селищними радами. Спільні дії органів  місцевого самоврядування та  виконавчої влади в районі направлені на соціально – економічний розвиток району, збереження стабільної громадсько–політичної ситуації, турбота про людей, їх добробут та гідний рівень життя.

            За окремими графіками проводяться виїзні прийоми за місцем проживання громадян. Всього у звітному періоді проведено 12 таких прийомів (с.Тепле, с Н-Тепле, с.Талівське, с. Валуйське, с.Вільхове, с. Комишне, с.Красна Талівка,  с. Широкий, с. Сотене, с. Передільське,               с. В-Богданівка, с. Великочернігівка, ). Основні питання, з якими зверталися мешканці  району  стосувалися   земельних відносин, транспорту та зв’язку, соціального захисту,  виділення коштів для ремонту навчальних закладів, призначення субсидій, забезпечення водою, створення навчально-виховних та опорних закладів освіти, об’єднання територіальних громад та інші.

 

                                 Робота із зверненнями громадян

     Робота із зверненнями громадян  в районній раді, проводиться відповідно до Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 07.02.2008 №109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування».

      З урахуванням  7 колективних звернень що надійшли протягом звітного періоду,  до районної ради  всього надійшло 15  письмових звернень.

      Тематика звернень різноманітна, це і допомога в отримані пенсій і створення опорних закладів та їх філій, про роботу конкурсної комісії щодо призначення керівника навчального закладу, відновлення забезпечення лікарями на територіях сільських рад.

      На всі звернення було підготовлено та належним чином оформлено відповіді з порушених питань.

       Важливими і ефективними способом спілкування з людьми є особистий прийом громадян головою районної ради. Він сприяє значному поліпшенню у вирішенні проблемних питань населення. Також завдяки даній формі роботи вдається попередити надходження звернень до органів влади вищого рівня.   

            За звітний період проведено 20 особистих прийомів.

          На вирішення  питань  різних за тематикою, було налагоджено листування з керівниками районних служб, давалися доручення відповідним службам. Більшість питань, порушених у зверненнях не відносяться до компетенції районної ради і тому вони вчасно направляються для виконання за належністю до інших органів. Робота із зверненнями громадян знаходиться на постійному контролі у голови районної ради.

            Громадяни отримали відповіді, рекомендації,  роз’яснення в терміни, визначені законодавством. Важливим показником роботи районної ради зі зверненнями громадян є відсутність повторних звернень.

           

               Депутатські звернення

       Протягом 2018 року  надійшло 8 депутатських звернень.

       За результатами  запитів було винесено на розгляд сесії районної ради та прийнято рішення щодо безкоштовного харчування дітей Валуйської сільської ради.  Інші депутатські звернення було направлено для вирішення питань на розгляд постійних комісій районної ради для урахування при розподілі бюджету на 2018 рік.

      Особливу увагу треба приділити питанням управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл та селищ району, адже саме право володіння і розпорядження майном є однією з головних ознак матеріальної та фінансової самостійності органу місцевого самоврядування. Ефективне управління комунальним майном, а це мережа закладів освіти, охорони здоров’я,  культури, позашкільні заклади, є суттєвим засобом реалізації соціально-економічної політики в регіоні. Тож саме на вирішення цього питання спрямовувались наші зусилля.             

       Протягом звітного періоду районною радою постійно приймалися рішення щодо приведення у відповідність до вимог законодавства установчих документів комунальних установ, проводилося звільнення та призначення їх керівників.

На виконання вимог Закону України "Про доступ до публічної інформації" основним інструментом для висвітлення діяльності районної ради та забезпечення доступу до публічної інформації є офіційний веб-сайт районної ради, який  постійно оновлюється.

Після завершення пленарних засідань всі рішення районної ради та результати поіменного голосування обов’язково оприлюднюються у визначені терміни.

Районна рада активно співпрацює з районною газетою "ВРЕМЯ" представники  якої беруть участь в роботі сесій ради та інших заходах.

Шановні колеги!

На завершення звіту хочу зазначити, що всі позитивні напрацювання і досягнення в нашій діяльності вдалося одержати завдяки виваженій співпраці депутатів, виконавчого апарату районної ради, взаєморозумінню та взаємодії з райдержадміністрацією,  керівниками підприємств, установ та організацій, та громадськими формуваннями.

Я впевнений, що  і надалі ми спільно з Вами будемо діяти в інтересах територіальних громад Станично-Луганського району.

А найтепліші слова подяки хочу висловити громаді району, яка  з розумінням ставиться до тимчасових проблем, підтримує та допомагає владі   забезпечувати стабільний розвиток всього нашого району.

Дякую за увагу!

ГОЛОВА РАЙОННОЇ РАДИ                                           В.О.МЯГКИЙ .